بازگشت تحریم های شورای امنیت و سازمان ملل امکان پذیر نیست | اتاق خبر
کد خبر: 353069
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 22:17
ترکان در گفت وگو با شبکه الجزیره:
مشاور رئیس جمهوری ایران گفت: بازگشت تحریم های شورای امنیت و سازمان ملل امکان پذیر نیست و دولت های آینده آمریکا نمی توانند ضد ایران قطعنامه ای را در شورای امنیت و سازمان ملل به تصویب برسانند.

اتاق خبر - «اکبر ترکان» در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره قطر با اشاره به تاثیر اقتصاد ایران از توافق هسته ای گفت: در پسا برجام، صادرات نفت ایران افزایش یافت و علاوه بر این، تولیدات ایران به بازارهای جدید رسید.
ترکان در خصوص مخالفت برخی در ایران با توافق هسته ای گفت: ما انتظار برخی از انتقادها را داشتیم. اکنون اقلیتی با این موضوع مخالفت دارند که از مخالفان سیاسی دولت هستند و به این سیاست خود ادامه خواهند داد.

** حضور در عراق
مشاور رییس جمهوری در مورد حضور ایران در عراق گفت: ما اعلام کرده ایم که نمی توانیم داعش را در نزدیکی مرزهای غربی خود بپذیریم. چگونه می توان حضور نظامی آمریکا را در عراق توجیه کرد؟ ما به درخواست دولت عراق در این کشور حضور یافته ایم.
وی درباره سوریه و بشار اسد نیز گفت: باید زمینه برگزاری انتخابات در سوریه فراهم شود. اکنون این زمینه وجود ندارد. زمانی که انتخابات برگزار شد، همه باید به نتیجه آن احترام بگذارند. ما نمی خواهیم چیزی را بر ملت سوریه تحمیل کنیم.
ترکان روز 24 خرداد به مناسبت سومین سالروز انتخاب دولت یازدهم از مذاکرات هسته ای به عنوان مهمترین دستاورد دولت و درخشان‌ترین اتفاق یاد کرد و افزود: این اتفاق در تاریخ دیپلماسی ایران، بزرگ‌ترین دستاورد ملی و انقلابی برای کشور به شمار می‌رود.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید