چهره سرسخت دستاوردهای راهبردی ایران به بحرین هشدار داد | اتاق خبر
کد خبر: 353528
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 17:20
واکنش گاردین به پیام سردار سلیمانی:
روزنامه گاردین در واکنش به هشدار کم سابقه سردار سلیمانی به رژیم بحرین نوشت: چهره سرسخت دستاوردهای راهبردی ایران در خاورمیانه هشدار داد که اقدام بحرین در لغو تابعیت شیخ عیسی می‌تواند با مقاومت مسلحانه مواجه شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، روزنامه گاردین در پی انتشار بیانیه کم سابقه سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در انتقاد به لغو تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم، رهبر برجسته شیعیان بحرین، همانند بسیاری از رسانه‌های خارجی به آن واکنش نشان داد و بخش‌هایی از این بیانیه را منتشر کرد.

به نوشته گاردین، وزارت کشور بحرین روز دوشنبه اعلام کرد که تابعیت رهبر معنوی اکثریت شیعه این کشور را لغو کرده است، اقدامی که با واکنش‌های اعتراض‌آمیز در بیرون از بحرین به ویژه تهدیداتی از سوی ایران مبنی بر احتمال افزایش تنش‌ها مواجه شده است.

این اقدام بحرین کم‌تر از یک هفته پس از آن انجا می‌شود که دادگاهی در این کشور فعالیت‌های جمعیت الوفاق که بزرگ‌ترین گروه مخالف دولت بحرین محسوب می‌شود را به اتهام برانگیختن ناآرامی‌های فرقه‌یی و ارتباط با یک قدرت خارجی که مشخصا منظور آن ایران بوده است، ممنوع اعلام کرد.

سردار سلیمانی به منامه هشدار داد که با این کار از خط قرمز عبور کرده و افزایش فشار بر شیخ عیس قاسم می‌تواند با مقاومتی مسلحانه مواجه شود.

فرمانده نیروهای ویژه قدس که به عنوان چهره سرسخت دستاوردهای راهبردی ایران در منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود در ادامه هشدارهای خود گفت: رژیم آل خلیفه (حکومت بحرین) به طور قطع هزینه این کار را خواهد پرداخت و رژیم خون‌خوار آن‌ها ساقط خواهد شد.

گاردین در ادامه نوشت: پس از انتشار خبر سلب تابعیت شیخ قاسم در رسانه‌های اجتماعی به سرعت جمعی از معترضان مقابل منزل وی در غرب منابه تجمع کردند و شعار سر دادند.

سازمان بحرینی حقوق و دموکراسی که یک گروه مدافع حقوق بشر محسوب می‌شود نیز نسبت به پیامدهای این اقدام حکومت بحرین هشدار داد و آن را خط قرمزی برای بسیاری از مردم بحرین دانست.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید