صادرات برق به هماهنگی وزارت نفت نیاز ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 353677
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 15:22
وزیر نیرو گفت: بر اساس آیین‌نامه‌های موجود در حال حاضر صادرات برق در این چارچوب توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و باید گفت که صادرات برق نیاز به هماهنگی با وزارت نفت ندارد.

اتاق خبر: حمید چیت‌چیان در حاشیه اختتامیه دومین جشنواره گزارش یک نگرانی با موضوع بحران آب در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت ذخایر آبی اظهار کرد: اگر از گوشه‌ی جنوب غربی ایران به سمت شمال شرقی یک خط مستقیم وصل کنیم نیمه شرقی کشور به شدت دچار مشکلات ناشی از کمبود بارش است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در قسمت نیمه غربی کشور بارندگی‌ها خوب بوده و در استان‌هایی همچون ایلام، لرستان، کردستان، خوزستان، آذربایجان و همدان شاهد وضعیت خوب ذخایر آبی هستیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه باید توجه کرد که شرایط اقلیمی کشور ارتباط تنگاتنگی با مصرف آب دارد گفت: باید به این موضوع توجه کرد که در صورت کاهش یا افزایش بارش‌ها نیازمند مدیریت مصرف هستیم.

به گفته وی علیرغم وجود خشکسالی‌ها اگر مدیریت مصرف صورت بگیرد بسیاری از مشکلات در حوزه ذخایر آبی برطرف خواهد شد.

چیت‌چیان با اشاره به وضعیت ذخایر آبی شهر تهران گفت: تهران جزو مناطقی است که در آن شاهد بارش‌های خوبی بوده‌ایم. به طوری که در مقایسه با سال گذشته وضعیت پنج سد پایتخت که تأمین کننده آب تهران هستند بسیار بهتر از پارسال بوده است.

وی در خصوص طرح بازچرخانی آب در منازل و نصب تجهیزات کاهنده عنوان کرد: به تمام شرکت‌های آب و فاضلاب ابلاغ شده که خودشان تجهیزات آبی را خریداری و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند و هزینه آن را به صورت طولانی‌مدت و به طور اقساط دریافت کنند.

وزیر نیرو با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در خصوص مشکل آب در نوار شرقی با افغانستان گفت: در سطح مسئولین کشور درباره این موضوع مذاکرات خوبی صورت گرفته که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در پروژه‌های آب و برق رکود ایجاد شده است تأکید کرد: محدودیت منابع مالی، اجرای پروژه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما خوشبختانه ما توانستیم در بخش‌هایی با مدیریت مصرف و در بخش‌هایی با افزایش ظرفیت تولید مشکلات را برطرف کنیم و امیدواریم که کمبودی در این دو حوزه وجود نداشته باشید.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید