انتقاد از تاخیر دولت در پرداخت مطالبات چایکاران | اتاق خبر
کد خبر: 353718
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 17:45
رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه تولیدکنندگان چای وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند، از دولت خواست هرچه سریع‌تر مطالبات کشاورزان را پرداخت و آنان را از نگرانی خارج کند.

اتاق خبر: ایرج هوسمی با بیان اینکه در ۳ تا ۴ روز اخیر چین دوم برگ سبز چای آغاز شده است، اظهارداشت: بارش‌های مداوم و آفتاب گرم باعث شده امسال بوته‌های چای جان بگیرند و محصول بسیار با کیفیتی تولید شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود با توجه به شرایط موجود تولید در چین دوم نسبت به چین اول حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد، گفت: به احتمال خیلی زیاد چنین اتفاقی رخ خواهد داد، چراکه شرایط تولید بسیار مساعد است.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور اضافه کرد: تنها چیزی که در حال حاضر کشاورزان را به شدت ناراحت کرده، عدم پرداخت به موقع مطالبات آنان است.

هوسمی با بیان اینکه چایکاران طی ۹ تا ۱۰ ماه گذشته فقط در باغات خود هزینه کرده‌اند، افزود: تاکنون دولت حدود یک ششم مطالبات چایکاران بابت چین اول را  به آنان پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه چایکاران وضعیت اقتصادی چندان مطلوبی ندارند، گفت: کشاورزانی هستند که حدود ۱۰ میلیون تومان طلب دارند اما الان در  پرداخت پول نان روزانه خود مانده‌اند.

هوسمی با بیان اینکه دولت طی چند سال اخیر به صنعت چای توجه کرد و قیمت خرید تضمینی را افزایش داد، ادامه داد: متاسفانه امسال این صنعت مورد کم توجهی مسئولان قرار گرفت.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور با اشاره به اینکه تاکنون میزان تولید چای نسبت به سال گذشته  ۳۵ درصد افزایش دارد، اظهارداشت: ما درباره تولید نگران نیستیم، نگرانی بزرگ‌مان موضوع پرداخت مطالبات کشاورزان است.

هوسمی تصریح کرد: ما از دولت مساعده و پول اضافه نمی‌خواهیم فقط انتظار داریم طلب کشاورزان را به موقع پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی چایکاران نسبت به دیگر کشاورزان نامطلوب‌تر است، اضافه کرد: تولیدکنندگان محصولاتی مانند برنج و مرکبات محصول خود را بعد از برداشت به بازار می‌برند و همان لحظه به فروش می‌رسانند اما چای محصولی است که فقط دولت آن را از کشاورزان خریداری می‌کند.

هوسمی افزود: ما از مسئولان درخواست می‌کنیم هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت مطالبات چایکاران اقدام و آنها را از این نگرانی و وضعیت سخت اقتصادی خارج کنند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید