۵۷۰ هزار رأس دام در قزوین علیه بیماری تب برفكی واکسینه شدند | اتاق خبر
کد خبر: 353748
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 19:17
مدیر كل دامپزشكی استان قزوین گفت: در سه ماهه اول سال جاری ۵۷۸ هزار و۵۷۵ راس دام سبک وسنگین در استان قزوین علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

اتاق خبر: سید بهمن نقیبی، با توجه به گزارش مواردی از بیماری تب برفكی طی سال گذشته و بروز تلفات در دام های جوان،   اداره كل دامپزشكی استان قزوین با پیگیریهای مستمر، واکسن مورد نیاز دمداران استان را تامین واز ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه ۵۷۸ هزار و ۵۷۵ راس گاو و گوساله و گوسفند و بز را علیه بیماری تب برفكی واكسینه کرد.

وی افزود: با توجه به گزارش  ۷۸ كانون بیماری در استان، از آذرماه ۹۴ لغایت پایان خرداد ماه سال جاری، كه سبب ابتلا ۹۱۵ رأس و تلف شدن ۲۰۱ راس از دام های استان شده بود، با انجام واكسیناسیون تب برفكی در ماههای پایانی سال و سه ماهه اول سال جاری سبب پوشش ایمنی بیش از ۹۵ درصدی جمعیت دامی استان شد.

نقیبی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای واكسیناسیون تعداد كانون های بیماری به ۵ كانون در اردیبهشت و ۳ كانون در خرداد ماه كاهش یافته است که در همین راستا به دامداران توصیه می گردد، با عنایت به اهمیت رعایت ضوابط بهداشتی – قرنطینه ای نسبت به اخذ گواهی های حمل بهداشتی برای نقل وانتقال دام اقدام کنند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید