جدایی بریتانیا چه پیامدهایی برای اقتصاد ایران دارد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 354354
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 12:25
عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و انگلستان در گفت و گو با اتاق خبر پاسخ داد
با توجه به استقلال و آزادی عمل بریتانیا بعد از جدایی از اتحادیه اروپا، روابط اقتصادی ایران و بریتانیا می تواند بیشتر از گذشته شود.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و انگلستان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را از جهاتی به نفع اقتصاد ایران دانست.

علی حمزه نژاد عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و انگلستان در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیر آن در روابط اقتصادی با ایران، گفت: به نظر من بسیار زود است در این زمینه اظهار نظر کرد. با این حال اولین اثرات خروج این کشور از اتحادیه اروپا را می توان در سقوط ارزش برخی از سهام در بازار های بورس جهان و کاهش ارزش پوند انگلیس در مقابل سایر ارزها مانند دلار دید. با این حال به نظر می رسد این اتفاق می تواند به نفع اقتصاد ایران باشد.

حمزه نژاد دلیل این امر را استقلال این کشور در تصمیم گیری های اقتصادی دانست و اضافه کرد: در شرایط بعد از رفراندوم، حالت رقابت میان بریتانیا و سایر کشور های اروپا در برقراری روابط اقتصادی و سیاسی  با ایران به وجود خواهد آمد.

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و انگلستان گفت: خروج از اتجادیه اروپا برای بریتانیا این مزیت را برای این کشور به وجود خواهد آورد که به مانند روسیه نقش مهمی در اقتصاد ایران بازی کند. به نظر می رسد که مجموع این شرایط به نفع اقتصاد ایران خواهد بود.

وی درباره امکان افزایش صادرات به بریتانیا و برنامه های اتاق بازرگانی ایران و انگلستان بعد از خروج اتجادیه اروپا گفت: به طور حتم افزایش روابط سیاسی و اقتصادی تاثیر مثبتی بر تراز تجاری ایران با بریتانیا خواهد داشت با این حال اتاق ایران و انگلستان روابط خوبی با سفارت این کشور در ایران و اتاق انگلستان و ایران در لندن دارد و وظیفه ما کمک به ارتقای روابط اقتصادی بین دو کشور است.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید