۳۷ هزار تن محصول گندم و ۷هزار تن جو از گندم زارهای ماهنشان برداشت می شود | اتاق خبر
کد خبر: 354434
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 01:12
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان:
برداشت گندم هم اکنون در مناطق مختلف شهرستان با استقرار۳۰ دستگاه کمباین بومی، بیش از ۳۵ دستگاه کمباین مهاجر و ۱۰ دستگاه دروگر در سطح شهرستان آغاز شده و این عملیات تا اوایل مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

اتاق خبر: «صالح رستمی» اظهار کرد: برداشت گندم هم اکنون در مناطق مختلف شهرستان با استقرار۳۰ دستگاه کمباین بومی، بیش از ۳۵ دستگاه کمباین مهاجر و ۱۰ دستگاه دروگر در سطح شهرستان آغاز شده و این عملیات تا اوایل مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: به منظور کاهش ضایعات برداشت محصول گندم و درصد ریزش کمباین ها با تشکیل اکیپ های برداشت متشکل از کارشناسان ماهر و مجرب اقدام به نظارت بر عملکرد کمباین ها و عملیات برداشت در شهرستان ماهنشان کرده و در مرحله داشت بیش از ۴ هزار هکتار علیه آفت سن مادر و پوره، سمپاشی انجام گرفته است.

مدیر ز شهرستان ماهنشان گفت: امسال سطح قابل برداشت گندم این شهرستان در مجموع ۳۴ هزار و۱۵۰ هکتار است که از این میزان ۳۱ هزار و۳۰۰ هکتار دیم و ۲ هزار و۸۵۰ هکتار آبی می باشد.

رستمی اظهارکرد:  شرکت های تعاونی شهرستان  جهت خرید و انتقال محصول نهایی به سیلو ها و اداره غله استان زنجان هم نیز جهت خرید گندم مازاد کشاورزان با قیمت مصوب دولت در سال جاری دوازده هزار و ۷۰۰ ریالآمادگی کامل دارند خریداری کنند.

وی افزود: وجوه گندم خریداری شده در کوتاهترین زمان به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان گفت: یکی از شرایط خرید تضمینی گندم ثبت نام کشاورزان در سامانه گندمکاران و یا دارابودن معرفی نامه معتبر از جهاد کشاورزی است.

رستمی خاطرنشان کرد: از هزار و ۵۶۰ هکتار جو آبی و ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار جو دیمی پیش بینی می شود حدود هفت هزار تن جو برداشت شود.

منبع: موج رسام

نظرات
ADS
ADS
پربازدید