افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی طی سه ماهه نخست سالجاری | اتاق خبر
کد خبر: 354539
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 08:06
مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: مصرف فرآورده‌های نفتی در سه ماهه نخست سال‌جاری ۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از  شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، محمود آقامحمدیان افزود: میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در ۳ ماهه اول امسال افزایش یافته است و میزان مصرف در این مدت در حدود ۱۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر است كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با مصرفی در حدود ۱۸۸ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر، حاكی از افزایش ۲ درصدی است.

وی در رابطه با میزان مصرف بنزین موتور، عنوان کرد: میزان مصرف بنزین موتور در حدود ۷۹ میلیون لیتر بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل در ۳ ماهه اول سال با مصرف ۸۰ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر نشان از یك كاهش ۲ درصدی دارد.

آقامحمدیان افزود: در استان شاهد یك افزایش ۹ درصدی در ۳ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه در مصرف نفت‌گاز بخش غیرنیروگاهی بوده‌ایم. به‌طوری‌كه میزان مصرف در ۹۳ روز سال‌جاری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر و مصرف مدت مشابه سال قبل نیز ۹۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر است. 

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با اشاره به روند کاهشی مصرف نفت‌سفید و نفت‌کوره، خاطرنشان کرد: میزان مصارف نفت سفید و نفت‌كوره کاهش داشته است و روند كاهشی میزان مصارف نفت سفید و نفت‌كوره با توجه به گازكشی مصارف خانگی و از طرفی تبدیل سوخت در ۳ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه كماكان ادامه دارد؛ به‌طوری‌كه میزان مصرف نفت سفید در ۳ ماهه سال‌جاری ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بوده و میزان مصرف در مدت مشابه نیز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر است كه این میزان مصرف حاكی از یك كاهش ۱۳ درصدی در مصرف نفت سفید دارد.

آقامحمدیان تصریح کرد: مصرف نفت‌كوره نیز در ۳ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه با كاهشی در حدود ۵۶ درصد رو به رو بوده است به‌طوری‌كه میزان مصرف سال‌جاری ۲ میلیون لیتر و مصرف مدت مشابه سال قبل نیز در حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر به ثبت رسیده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید