۵۰۰۰ کیلومتر از شبکه های آبرسانی مازندران فرسوده است | اتاق خبر
کد خبر: 354711
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 20:53
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، پنج هزار کیلومتر از مجموع ۱۸ هزار کیلومتر شبکه‌های توزیع آب در روستاهای استان را فرسوده اعلام کرد.

اتاق خبر: مجید عبداللهی صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب با تاکید بر اینکه فرهنگ مدیریت مصرف و صرفه‌جویی باید نهادینه شود گفت: آب اساس هستی و مایه حیات به شمار می‌رود و باید در حفظ این منابع تلاش شود.

وی با بیان اینکه هر ساله سطحی از شبکه‌های فرسوده اصلاح می‌شود گفت: در عین حال سالانه نیز به سطح شبکه‌های فرسوده نیز افزوده می‌شود.

عبداللهی، شبکه‌های فرسوده را یک معضل بیان کرد و گفت: برای اصلاح شبکه‌های فرسوده نیاز به اعتبارات بیشتری داریم و هر کیلومتر شبکه‌های فرسوده ۴۰ میلیون تومان هزینه برای اصلاح نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آبفار مازندران خواستار مشارکت مردم و خیران با بازسازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده شد و گفت: یکی از موضوعاتی که می‌تواند مردم و خیران مشارکت داشته باشند، بحث اصلاح شبکه‌های فرسوده است.

وی درباره مشکل آب روستای سنگده نیز گفت: آب روستای سنگده قابل‌استفاده است و طبق آزمایش‌های انجام‌شده مشکلی ندارد.

وی از آن به‌عنوان جوهر حلقت و اساس زندگی یادکرد و گفت: برای اینکه آب سالم و بهداشتی به منزل مردم برسد باید هزینه‌های زیادی را در بخش‌های مختلف صرف کنیم و علاوه بر این منابع ما محدود بوده و تجدید پذیر نیست.

عبداللهی، جمعیت، مصرف و منابع آب را از متغیرهای مهم برشمرد و گفت: تناسبی که بین سه متغیر به وجود می‌آید سبب می‌شود تا چالش‌های ما را درباره آب تشدید کند.

مدیرعامل آبفار مازندران، صرفه‌جویی و مدیریت مصرف را بهترین راه برای حفظ منابع اعلام کرد و گفت: برداشت‌های بی‌رویه سبب شور شدن منابع آبی می‌شود درحالی‌که صرفه‌جویی کم‌مصرف کردن نیست بلکه بجا و درست مصرف کردن است.

عبداللهی با عنوان اینکه منابع آب شیرین در کشور محدود است یادآور شد: باید دست‌به‌دست هم دهیم تا فرهنگ صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در جامعه تقویت شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران درباره ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد: از روزی که ماده هشت به صورت جدی پیگیری می شود، ارائه خدمات به مشترکان طبق جواز انجام می شود.

از ۳۸۶ هزار مشترک آب در روستاها ۴۵ هزار مشترک فصلی و به صورت خوش نشین هستند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید