رتبه برتر استان زنجان بین 32 مرکز شیلاتی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 354806
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 11:25
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: رتبه برتر طی سه سال اخیر در راستای ارتقای دانش فنی آبزی‌پروران به استان زنجان رسیده است.

اتاق خبر: حسین جعفری اظهار کرد: در سال 94 در بسیاری از بخش‌های کشاورزی در استان زنجان اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از بخش‌ها چون ارتقای سرانه آموزش کارکنان رتبه نخست کشوری را کسب کردیم، اضافه کرد: در بخش تحقیقات کشاورزی، ترویج و آموزش کشاورزی، زراعت، مدیریت مصرف بهینه آب، مکانیزاسیون کشاورزی، باغبانی، حفظ نباتات و تنظیم بازار نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: افزون بر همه این موارد در سال گذشته، در بخش شیلات نیز اقدامات بسیار خوبی در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان صورت گرفته است.

جعفری در این رابطه ادامه داد: در بخش رشد آبزی‌پروری در کشور طی سال‌های اخیر بنابر اعلام سازمان شیلات ایران، رتبه نخست را استان زنجان کسب کرده است.

وی با اشاره به تحقق حدود 12 هزار و 400 تنی تولید در این بخش، گفت: در سال گذشته بیش از 280 درصد نسبت به برنامه هدف‌گذاری سال، رشد صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: سالانه بیش از 7 هزار نفر از متقاضیان و فعالین آبزی‌پروری در استان زنجان آموزش‌های لازم را در این بخش دیده‌اند.

جعفری با بیان اینکه رتبه برتر بین 32 مرکز شیلاتی کشور به استان زنجان تعلق پیدا کرده است، افزود: این رتبه برتر طی سه سال اخیر در راستای ارتقای دانش فنی آبزی‌پروران کسب شده است.

وی ادامه داد: در بخش شیلات همچنین مصرف سرانه آبزیان در استان زنجان از 250 گرم از سال 1375 به 6 و نیم کیلوگرم در سال 94 ارتقا پیدا کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان کرد: ارتقای مصرف سرانه آبزیان زنجان از 250 گرم از سال 1375 به 6 و نیم کیلوگرم در سال 94، با برگزاری هفت دوره نمایشگاه سراسری عرضه محصولات شیلاتی صورت گرفته است.

جعفری تصریح کرد: کلاس‌های آموزش طبخ آبزیان در مراکز بهداشتی استان زنجان، ادارات و مناطق شهری و روستایی نیز صورت گرفته است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در بخش شیلات استان زنجان در سال گذشته، گفت: بسته‌های آموزشی مناسب در سال گذشته تهیه و توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان خاطرنشان کرد: با موضوع شیلات و آبزیان در سال گذشته، مسابقات و جشنواره‌های متنوع و مختلفی برگزار شده است.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید