۲۰ هزار تن زردآلو دامغان در انتظار برداشت | اتاق خبر
کد خبر: 355328
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 00:25
مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: کار برداشت ۲۰هزار تن محصول زردآلوی تولیدی در یک هزار هکتار باغات این شهرستان آغاز و تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

اتاق خبر: عباس علیان نژاد، ضمن بیان اینکه از ابتدای هفته جاری، برداشت ۲۰هزار تن زرد آلو از یک هزار هکتار باغات دامغان آغاز شده است، ابراز داشت: بیشترین باغ زرد آلوی دامغان متعلق به مناطق شمالی و سردسیر شمال دیباج، کلاته رودبار، تویه رودبار، آهوانو و آستانه است که  مهم ترین ارقام زردآلو در این منطقه سفید، رجبعلی، قوامی و جهانگیری محصوب می شود.

وی افزود: یکی از مشکلات زردآلو در سال جاری سرما زدگی بود که متاسفانه خسارات زیادی به باغات وارد کرد اما باغداران روستای آستانه با این وجود توانستند به برداشت۲۰ تن در هکتار دست یابند که رکوردی خوب محسوب می شود چرا که میانگین برداشت این محصول بدون در نظر گرفتن فصل سرد سال ۱۸تن است همچنین باید گفت زردآلوی تولیدی این شهرستان به بازارهای استان های شمالی، تهران و اصفهان  صادر می شود.

مدیرجهاد کشاورزی دامغان با اشاره به سیاست این نهاد در اجرای سیستم های آبیاری نوین، گفت: ارتقاء بهره وری آب، مساعدت و اجرای سیستم آبیاری، تهیه و ارائه دستور العمل های تغذیه و اجرای اقداماتی با موضوع حفظ و نگهداری باغات در زمره مساعدت های جهاد کشاورزی دامغان به بهره برداران باغات است.

برداشت زردآلو از یک هزار و ۲۸۰هکتار باغات دامغان تا پایان مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید