سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری در بخش ارتباطات کشور | اتاق خبر
کد خبر: 356135
تاریخ انتشار: 11 تیر 1395 - 16:51
طی پنج سال آینده، ۱۵ میلیارد دلار در بخش ارتباطات کشور سرمایه‌گذاری خواهد شد که نیمی از این مبلغ، مربوط به شرکت مخابرات ایران است.

به گزارش اتاق خبر، شرکت مخابرات ایران به عنوان اپراتور  بزرگ در منطقه هم‌اکنون در حال تدوین سند توسعه پهن‌باند است تا به میانگین سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه برای هر فرد در پنج سال آینده برسد.

از سوی دیگر بخش ارتباطات ایران، با اختصاص ۵.۱ درصد از تولید ناخالص داخلی سهم عمده‌ای در رشد اقتصادی کشور دارد و اکنون در مرحله‌ی تدوین برنامه ششم است و می‌کوشد سهم ارتباطات را سه برابر کند.

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اخیرا در این باره با اشاره به بازنگری در ساختار شرکت مخابرات ایران، افزود: برای ما موضوع FMC و گذر از نسل چهار بسیار جدی است.

در راستای اجرای اهداف، شرکت مخابرات اخیرا با قزاقستان تفاهم نامه‌ همکاری امضا کرد که یکی از زمینه‌های همکاری گذر از نسل چهار به نسل پنج خواهد بود. مخابرات ایران همچنین علاقه‌مندی خود را برای همکاری در سایر زمینه‌ها مثل مراکز ISP اعلام کرده است.

بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات مهم‌ترین دغدغه مخابرات صدور خدمات فنی و مهندسی است زیرا کشور ایران، پنجمین کشور دنیا در تربیت مهندسان است، به نحوی که به گفته مسئولان سهم قابل توجهی از مهندسان اروپا و آمریکا از ایران هستند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید