۵۰۰ کیلومتر از شبکه آب و فاضلاب کرمانشاه فرسوده است | اتاق خبر
کد خبر: 356524
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 09:52
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان کرمانشاه از وجود قریب به ۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده آب و فاضلاب در این شهرستان خبر داد.

اتاق خبر: نادر ابراهیمی ‌راد ، از وجود ۲۱۲ هزار مشترک در سطح سه منطقه آب و فاضلاب شهر کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: وضعیت بارش‌های استان در سال آبی جاری مطلوب بوده اما نباید فراموش کرد که پیش از این سال‌های خشکی را گذرانده ایم.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان کرمانشاه با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب از سوی همه شهروندان، افزود: سطح چاه‌ها و منابع آب زیرزمینی در کرمانشاه با بارش های صورت گرفته بهتر شده اما ظرفیت تاسیسات و برداشت آب در استان ثابت است و ما امکان تصفیه آب به میزان ثابت را داریم.

پیشرفت محسوس تصفیه خانه آب شهر کرمانشاه

ابراهیمی راد شرکت آب منطقه‌ای را مسئول تامین آب شهر کرمانشاه دانست و افزود: تصفیه خانه آب شهر کرمانشاه نیز پیشرفت قابل توجهی داشته و این تصفیه خانه مسئولیت تصفیه آب سد گاوشان را برعهده دارد که با راه اندازی آن بسیاری از مشکلات تامین آب کرمانشاه برطرف می‌شود.

وی در خصوص مشکل قطعی آب در برخی محله‌های کرمانشاه گفت: در سطح کرمانشاه از ۱۴ زون مختلف فشار برخورداریم و در واقع در این سطح با کمبود مخازن مواجه هستیم، اما در ماه مبارک رمضان برنامه‌ ریزی ما بر این منوال بوده که قطعی و افت فشار آب را به ساعاتی غیر از افطار و سحر موکول کنیم که این اقدام نیز صورت گرفته است.

ابراهیمی راد با اشاره به کمبود مخازن و جای خالی وجود خطوط بین مخازن در برخی مناطق شهر، گفت: شرکت آب منطقه‌ای تعدادی مخزن را در دست اقدام دارد و امیدواریم در سفر هیئت دولت شاهد تامین اعتبار در بحث مخازن و خطوط بین مخازن باشیم.

وی با بیان اینکه تهیه مخازن منازل بر عهده شهروندان است، افزود: با توجه به کمبود تعداد مخازن، قرار دادن مخزن و پمپ در منزل امر مهمی است و شهروندان باید توجه داشته باشند نصب پمپ بر روی شبکه تخلف است و شیوه صحیح قرار داشتن کنتور، مخزن و سپس پمپ متصل به مخزن است.

مدیر آبفای شهرستان کرمانشاه تاکید کرد: اقدامات تعمیرات در خطوط سد گاوشان در دست اقدام شرکت آب منطقه‌ای است که بعد از این تعمیرات و رهاسازی آب سد گاوشان به سمت کرمانشاه بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

ابراهیمی راد از وجود ۵۰۰ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب فرسوده در شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: بر اساس اعتبار سالانه، برنامه اصلاح و توسعه  شبکه فرسوده آب و فاضلاب در کرمانشاه انجام می‌شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید