23 هزار شغل پایدار در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود | اتاق خبر
کد خبر: 357406
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 19:02
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 23 هزار و 395 شغل پایدار در برنامه پنجساله از سال 95 تا 99 در مناطق روستایی این استان ایجاد می شود.

اتاق خبر: پژمان نیک اقبالی روز سه شنبه در نشست ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی در چارچوب تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: تعهد دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ایجاد شغل پایدار در روستاهای این استان در سال های 95، 96، 97، 98 و 99 به ترتیب دو هزار و 236، چهار هزار و 239، چهار هزار و 256، شش هزار و 306 و شش هزار و 358 مورد است.
وی بیان کرد: این تعداد شغل پایدار باید از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان های جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی و اداره های کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، راه و شهرسازی، بهزیستی، آموزش فنی و حرفه ای و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شود.
نیک اقبالی اظهار کرد: این شغل های پایدار در زمینه های مختلف از جمله فنی، صنایع دستی، کشاورزی، دامپروری، باغداری، خدمات و مشاغل خانگی بوده و متناسب با ظرفیت و توانمندی هر روستاست.
وی عنوان کرد: اجرای این طرح مهم فرصتی مناسب برای کمک به رشد، توسعه و پیشرفت روزافزون مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد و کاهش میزان مهاجرت روستائیان به شهرهای استان خواهد بود.
نیک اقبالی ابراز داشت: باید مدیران اجرایی و ساکنان مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد از این فرصت ارزنده استفاده بهینه ای کرده و به نحو مطلوب از آن استقبال کنند.
وی افزود: توسعه هر چه بیشتر مناطق روستایی کشور و ایجاد اشتغال پایدار برای اهالی آنها یکی از دغدغه ها و اولویت های مهم کاری دولت یازدهم است و به همین دلیل نیز در حال انجام تلاش ها و اقدام هایی ارزنده در این راستاست.
حدود 48 درصد از جمعیت 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از 335 هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می کنند.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید