اشتغال مجدد کارگران بازنشسته بخشی از مشکلات مربوط در حوزه کارگری است | اتاق خبر
کد خبر: 357958
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 13:37
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخشی از مشکلات مربوط به کار، اشتغال مجدد کارگران بازنشسته در حوزه کارگری است.

اتاق خبر: احمد غریوی صبح امروز در نخستین جلسه تیم کارشناسی تحلیل آمار اشتغال و بازار کار استان زنجان با اشاره به تأکیدات استاندار در دومین جلسه کارگروه اشتغال برای تشکیل تیم کارشناسی به منظور تحلیل آمار اشتغال و بازار کار استان اظهار کرد: در هر سازمانی کمیته کارشناسی در حوزه آمار برای تجزیه و تحلیل آماری و تخصصی اطلاعات برای ارائه آمار دقیق در جلسه کارگروه اشتغال می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشبرد اهداف داشته باشد.

وی به ملاقات‌های انجام شده با نمایندگان مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی و به استفاده از ظرفیت‌های نمایندگان و رسیدن به یک وحدت فکری در این حوزه اشاره کرد و از وجود ضعف‌هایی در حوزه اشتغال استان و تلاش برای مرتفع کردن این ضعف‌ها خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور، داشتن حداقل بیست سال متوالی و یا بیست و پنج سال متناوب اشتغال در کارهای سخت و زیان‌آور است.

غریوی تصریح کرد: در هر مورد اگر شخص حق بیمه مدت مزبور را نیز به صندوق تامین اجتماعی پرداخت کرده باشد بدون شرط سنی می‌تواند، درخواست خود را به ادارات کار و امور اجتماعی استان‌ها برای طرح در کمیته‌های استانی ارائه کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: در همین راستا بخشی از مشکلات مربوط به اشتغال دوباره کارگران بازنشسته در حوزه کارگری بعد از بازنشستگی است که دولت تمام دستگاه‌های اجرایی را از به کارگیری دوباره بازنشستگان به غیر از موارد خاص منع کرده است و این کار باید در مورد بازنشستگان کارگری نیز صورت گیرد.

در ادامه نیز محمد هادی عزیزخانی‌ معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان به بیان گزارش بررسی نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار سال 94 پرداخت.

گفتنی است، نخستین جلسه تیم کارشناسی تحلیل و آمار اشتغال و بازار کار استان زنجان در راستای اجرایی کردن دستور استاندار مبنی بر تشکیل این کمیته برگزار شد.

منبع: فارس

95103

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید