افزایش پنج هزار هکتاری سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی | اتاق خبر
کد خبر: 358321
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 05:56
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سطح زیر کشت محصول زعفران در این استان طی سال زراعی جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج هزار هکتار افزایش یافت.

اتاق خبر:هاشم نقیبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سطح زیر کشت زعفران را در سال زراعی گذشته در خراسان رضوی 70 هزار هکتار اعلام کرد.
وی افزود: متوسط برداشت کنونی زعفران در هر هکتار از مزارع خراسان رضوی چهار کیلوگرم محصول است که به این ترتیب پارسال 280 هزار تن تولید محصول ثبت شد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: حجم برداشت زعفران در سال زراعی 93-94 در مقایسه با سال قبل از آن حدود 29 درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه گفت: اغلب زعفرانکاران خراسان در مناطق کم آب اقدام به کشت این محصول ارزشمند می کنند بنابراین توصیه می شود سطح زیر کشت با میزان آب مزارع تطبیق داده شود و توسعه بی رویه نداشته باشد.
نقیبی افزود: کمبود آب در کاهش میزان تولید محصول تاثیر فراوانی دارد بنابراین به مرور زمان برداشت کم موجب فقدان توجیه اقتصادی کشت زعفران و کاهش آن می شود.
وی ادامه داد: در صورت تصویب طرح جامع زعفران متوسط برداشت زعفران از بین سه تا چهار کیلوگرم در هر هکتار به هشت تا 10 کیلوگرم می رسد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: به کشاورزان توصیه می شود در ایجاد مزارع جدید از روشهای جدید کشت استفاده شود تا شاهد افزایش عملکرد در واحد سطح زیر کشت زعفران محصول باشیم.
طرح جامع تولید زعفران سال 1390 در استان خراسان رضوی تهیه و برای تصویب به کمیسیون ماده 215 معاونت برنامه ریزی نهاد ریاست جمهوری وقت ارسال شد و همچنان در انتظار تصویب است.
افزایش عملکرد در واحد سطح از سه کیلوگرم به 10 کیلوگرم، تولید پیاز استاندارد، جلوگیری از کاشت بی رویه و بدون برنامه زعفران، افزایش کیفیت محصول، حمایت از کشاورزان و ایجاد خزانه های تولید پیاز استاندارد و پیاز زعفران دسته بندی شده برای کشت از اهداف طرح جامع تولید زعفران هستند.
117 هزار خانوار در استان خراسان رضوی به کشت زعفران مشغول هستند.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید