انتقاد از کم توجهی به مهارت آموزی در برنامه ششم | اتاق خبر
کد خبر: 359603
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 02:40
معاون وزیر کار راه حل معضل بیکاری را مهارت آموزی می‌داند و می گوید درصدد است تا آموزشهای مهارتی در سازمان فنی وحرفه‌ای را به سمت کیفی‌سازی ببرد.

اتاق خبر: محمدامین سازگارنژاد، با انتقاد از کم توجهی به مقوله مهارت آموزی و اشتغال در قانون کار و برنامه پنجم و ششم توسعه گفت: در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی که سندی جدید در فرایند اقتصادی و اجرایی کشور است، باید مردم و بخشهای خصوصی را توانمند و برای یک اقتصاد درون زا آماده کنیم که پیش نیاز آن سرمایه گذاری روی مهارت آموزی است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر اشتغال به دغدغه‌ اصلی جامعه و خانواده ها تبدیل شده و از نگاه ما بهترین راه و پیش نیاز  حل بیکاری، مهارت آموزی است.

به اعتقاد رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، در دنیای امروز که سرعت و دقت لازمه پیشرفت است باید از نیروها و ظرفیتهای درون سازمانی در جهت تعالی و پیشرفت سازمان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: با نگاه تعالی گرا به نیروی انسانی می‌توان از توانمندیهای فکری، ‌ ذهنی و خلاقیتهای منابع انسانی برای تقویت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای بهره برد.

سازگارنژاد همچنین از برگزاری همایش مهارت آموزی و اشتغال در سطح ملی و بین المللی خبر داد و آمادگی سازمان متبوع خود را برای تامین نیازهای آموزشی بخشهای مختلف اقتصاد اعلام کرد.

معاون وزیر کار، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را پل ارتباط دنیای دانش و کار دانست و گفت: عامه مردم به یاد گرفتن مهارت نیاز دارند از این رو با توجه به نقش استراتژیک مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، این مراکز پلی برای پیوند دانش و آموخته‌ها به دنیای کار و اقتصاد است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید