توسعه طرحهای مبتنی بر توسعه پایدار در زنجان اجرا شود | اتاق خبر
کد خبر: 359609
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 03:08
رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان:
حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی که از دغدغه‌های مهم مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

اتاق خبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ضمن تاکید بر لزوم تسریع در اجرا و تکمیل پروژه‌های آبخیزداری گفت: حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی که از دغدغه‌های مهم مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

 حسین جعفری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ضمن تاکید بر حفظ و حراست از عرصه‌های ملی و طبیعی اظهار داشت: سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و مجموعه سازمان جهاد کشاورزی باید با همکاری و هماهنگی تنگاتنگ در حفظ ثروتهای خدادادی بکوشند.

وی ادارات منابع طبیعی را جزئی از بدنه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد و گفت: معتقدم مدیران خلاق می‌توانند در تحقق برنامه‌های وزارتخانه متبوع نقش اساسی ایفا کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه بخش آبخیزداری در سطح کشور مغفول مانده است، عنوان کرد: با توجه به مشکلات موجود در حوزه آب، اجرای پروژه‌های آبخیزداری که می‌تواند در مصرف بهینه آب موثر واقع شود از سوی مسئولان مورد توجه قرار نگرفته است.

وی ضمن تاکید بر لزوم تسریع در اجرا و تکمیل پروژه‌های آبخیزداری خاطرنشان کرد: حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی که از دغدغه‌های مهم مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار داشته باشد.

جعفری با اشاره به ظرفیتهای قانونی موجود در زمینه مواجهه با معارضان روستایی ابراز کرد: معتقدم به جای اینکه کشاورزان را درگیر مسائل حقوقی در مراجع قضایی کنیم باید وی را به سمت تولید باکیفیت و سالم محصول سوق دهیم.

وی با بیان اینکه ما باید در برخورد با معارضان روستایی در حوزه منابع طبیعی نهایت عطوفت را داشته باشیم، گفت: در دستور کار قرار دادن این موارد سبب می‌شود تا ما به معنای واقعی کلمه در راستای کمک به تولید و حفظ محیط ملی و طبیعی گام برداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ضمن اعلام آمادگی همکاری با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با هدف حمایت از بخش آب و خاک و ارتقا معیشت روستائیان با اجرای طرحهای مشارکتی در مناطق هدف تصریح کرد: این دو دستگاه در راستای تحقق اهداف وزارتخانه و حرکت در مسیر توسعه پایدار همکاری خود ر حفظ خواهند کرد.

منبع: تسنیم

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید