مدیریت مصرف انتخاب نیست، اجبار است! | اتاق خبر
کد خبر: 360289
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 02:21
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اظهار کرد: تمرکز بر مدیریت مصرف برق ، رفاه و امنیت اقتصادی را تضمین می‌کند.

اتاق خبر: محمودرضا حقی فام در نخستین کنفرانس تجارب برتر در بخش اداری، یزد را الگویی برای مدیریت مصرف برق در سطح کشور توصیف و اظهار کرد: مدیریت مصرف یک انتخاب نیست و یک اجبار است و تمرکز روی آن رفاه، امنیت اقتصادی کشور را تضمین می‌کند.

وی با اشاره به این که صنعت برق، این مسیر را با قدرت و علم روز توسعه خواهد داد، افزایش راندمان مصارف الکتریکی را مهم خواند و در خصوص دستاوردهای مدیریت انرژی، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ در بخش انتقال ، تولید و توزیع به دلیل برخورداری از بار مالی فراوان صورت نگرفته اما با تمهیدات مدیریت انرژی، پیک بار کشور کنترل و بدون خاموشی سپری شده است.

این مسئول با بیان این که 53 هزار مگاوات پیش‌بینی مصرف در کشور داشته‌ و در حال حاضر به رقم 51 هزار مگاوات رسیده‌ایم، میزان صرفه‌جویی دو هزار مگاوات تا سقف پیش‌بینی با مدیریت مصرف را یک حرکت جهادی بزرگ توسط شرکت‌های مجموعه صنعت برق دانست و یادآور شد: بدون در نظر گرفتن هزینه سوخت نیروگاه‌ها، تولید هر کیلووات ساعت دو هزار و 700 ریال هزینه دارد و این در حالی است که به طور متوسط 600 ریال از مردم دریافت می‌شود.

وی با بیان این که یک‌هزار و 500 دلار صرفه اقتصادی از منافع مدیریت مصرف به بخش‌های مختلف کشور تزریق می‌شود، متذکر شد: برای تامین انرژی برق برای 300 ساعت کمبود، لازم است که هفت هزار مگاوات تولید شود که برای بخش تولید، انتقال و توزیع، دو برابر این میزان را نیاز خواهیم داشت.

حقی فام، مدیریت مصرف را کم‌هزینه‌ترین روش برای تامین انرژی برشمرد و تصریح کرد: اگر یک دوازدهم هزینه صرفه‌جویی انرژی کشور را به یزد اختصاص دهیم، بسیاری از مشکلات اقتصادی و رفاهی نظیر اشتغال مرتفع خواهد شد و این یک اقدام و عمل موثر در اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پایان نیز هزینه تامین انرژی برق برای 300 ساعت از سال در تابستان، 12 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید