مقاومت شبانه روزی در مقابل بازیافت نفت ایران | اتاق خبر
کد خبر: 360366
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 09:08
وزیر نفت گفت: شب و روز در این کشور مقاومت می شود که ضریب بازیافت نفت بالا نرود.

اتاق خبر: بیژن نامدار زنگنه ظهر سه شنبه در بازدید از دانشکده نفت، گاز و شیمی دانشگاه شیراز با بیان اینکه یک درصد بازیافت نفت در مخازن معادل ۳۵۰ میلیارد دلار است، افزود: متاسفانه شبانه روز به وسیله سایت ها و پایگاه های خبری تلاش می شود این ضریب افزایش نیابد.

وی لازمه صنعت نفت درجه بالا را نیروی متخصص و درجه یک عنوان کرد و یادآور شد: توسعه کشور باید برپایه عقلانیت باشد و با حرفهای احساسی و شعار به تنهایی نمی توان انتظار توسعه داشت.

زنگنه شعار را آفت توسعه کشور عنوان کرد و گفت: ما عادت کرده ایم بگوییم در فلان تولید داخلی مشابه آنرا را به دست آورده ایم، در حالیکه واقعیت چیز دیگری است. ما فقط نمی توانیم به شعار اکتفا کنیم، وقتی که هیچ کرسی استادی در زمینه صنعت نفت و گاز نداریم.

وزیر نفت در عین حال وجود مراکز علمی در زمینه پرورش نیروی متخصص کارآمد را مورد اشاره قرار داد و افزود: به وسیله این مراکز دیگر می توانیم انتظار داشته باشیم وارد حوزه تحقیق و پژوهش شویم.

وی خواستار تشکیل سازمانی برای مطالعه مخازن نفتی کشور شد و عنوان کرد: مخازن نفتی ارزشمندترین موجودی های سرمایه ای است که برای افزایش طول عمر و بقای آن باید مطالعه شود. این به معنای افزایش ضریب بازیافت است. از این رو، من با قدرت این کارها را ادامه می دهم چراکه آینده کسب و کار نفت و گاز با حضور استادان و دانشجویان این رشته ها شدنی است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید