اختصاص۴۶۲میلیارد ریال به آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی | اتاق خبر
کد خبر: 360633
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 17:01
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از اختصاص۴۶۲ میلیاردریال ازمحل صندوق توسعه ملی به آب وفاضلاب روستایی استان خبر داد.

اتاق خبر: کاظم محمدی اقدم در جلسه شورای عشایری سلماس با بیان اینکه ازمحل این اعتبار به۱۳۰ روستای استان آبرسانی صورت می گیرد افزود:با بهره برداری از این طرحها که تاپایان امسال انجام می شود ۷۰ هزار نفر ازجمعیت روستایی استان ازآب شرب سالم و بهداشتی خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به تعویض ۱۰هزار و۸۱۶ کنتورخراب آب در روستاهای استان عنوان کرد: با اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته  این تعداد کنتور خراب شناسایی ونسبت به تعویض آنها اقدام شد.

محمدی اقدم اظهارداشت: تعویض کنتورهای خراب ومعیوب درراستای جلوگیری از هدررفت آب درشبکه های آبرسانی صورت می گیرد که این امر درسال جاری نیز تداوم خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی درخصوص میزان مصرف آب توسط مشترکان نیز اظهار داشت: از۱۷۷هزارمشترک آب درروستاهای استان، ۱۱ درصد شامل ۲۷ هزار مشترک، جزو مشترکان پرمصرف شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه این مشترکان بیش از ۴۰ متر مکعب در ماه مصرف آب دارند ازآنان خواست برای تداوم آبرسانی به روستاها، صرفه جویی را درسرلوحه امور خود قرار دهند.

وی با اعلام اینکه ازتعداد کل مشترکان، ۱۴۷هزار مشترک کم مصرف بوده و مصرف آب در حد متعارف دارند، افزود: ۳۱ درصد مشترکان شامل ۷۹ هزار مشترک با مصرف معمولی و بین ۲۰ تا ۴۰ متر مکعب آب در ماه هستند.

فرماندار سلماس نیز دراین جلسه با تقدیر از خدمات شرکت آب وفاضلاب روستایی درتامین آب آشامیدنی روستاییان اظهارداشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درحال حاضرعملیات آبرسانی به ۲۰ روستای بخش کوهسار درحال  اجرا است.

مسعود حاجی علیلو با اعلام اینکه این طرحها به طورمتوسط بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: ۱۰ روستای این بخش با مشکل آب آشامیدنی مواجه هستند که امیدواریم بت تمهیدات لازم مشکل این روستاها نیز مرتفع گردد.

زینال زاده مدیر کل عشایری استان هم از راه اندازی حمام وفانوسهای خورشیدی برای اولین بار در مناطق عشایری استان خبرداد وافزود: این طرح در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و باهدف استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندیهای عشایرراه اندازی می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید