سیستم‌های تصفیه آب در مزارع پرورش ماهی استان زنجان نصب می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 360862
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1395 - 15:17
مدیر امور شیلات استان زنجان:
مدیر امور شیلات استان زنجان گفت: به منظور تولید محصول پاک و سالم و رعایت اصول زیست محیطی امسال سیستم‌های تصفیه آب در مزارع پرورش ماهی زنجان نصب می‌شود.

اتاق خبر: محمود صیادبورانی با اشاره به توانمندیهای استان در تولید و پرورش انواع آبزیان اظهار داشت: بر اساس آخرین سرشماریهای انجام گرفته 514 واحد مزرعه ویژه پرورش ماهیان سردآبی در استان زنجان واقع شده است.

وی بیان کرد: عمده ماهیان تولیدی استان زنجان مربوط به انواع ماهیان گرم‌آبی اعم از کپور معمولی، سرگنده، نقره‌ای و علفخوار و ماهیان سردآبی شامل آزاد دریای خزر و قزل آلا است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: استان زنجان در منطقه شمالغرب کشور در مقایسه با استانهایی که در این منطقه از منابع آبی چند برابری برخوردار هستند، رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به هدف‌گذاریهای مسئولان ذی‌ربط برای افزایش تولید و پرورش انواع آبزی در استان خاطرنشان کرد: نصب سیستم‌های تصفیه به منظور هدایت پساب خروجی مزارع بر اساس استانداردهای زیست محیطی و تولید محصول پاک و سالم از دیگر برنامه‌های هدف‌گذاری شده در سال 95 است.

صیادبورانی در مورد اولویتهای صدور مجوز فعالیت آبزی‌پروری در استان زنجان تصریح کرد: رعایت بیش از پیش مسائل زیست محیطی و جلوگیری از کاهش منابع آبی و به‌کارگیری تجهیزات نوین آبزی‌پروری جزو الزامات صدور مجوز فعالیت آبزی‌پروری در استان زنجان است.

وی ابراز کرد: این موارد با هدف حفظ کیفیت و کمیت منابع آبی و رعایت استانداردهای زیست محیطی، خروجی پساب مزارع پرورش ماهی و تداوم تولید محصول پاک و سالم مدنظر قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید