میزان تولید در غرب کارون به 200 هزار بشکه در روز می‌رسد | اتاق خبر
کد خبر: 361453
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 01:27
نجاریان گفت: با حسن مدیریت ما توانسته‌ایم بالغ بر 54 میلیون بشکه نفت از یادآوران تولید کنیم اما طرف عراقی با توجه به محاسبات ما دراین میدان به ما نخواهد رسید.

اتاق خبر: مجید نجاریان مسئول برنامه‌ریزی طرح توسعه میدان یادآوران در حاشیه بازدید خبرنگاران از میادین مشترک با عراق در غرب کارون درباره میزان تولید در هریک از 5 میدان و مقاسه تولید و برداشت با طرف عراقی اظهار داشت: تعهد ما برای تولید و برداشت از یادآوران 85 هزار بشکه در انتهای قرارداد بوده که اکنون 15 هزار بشکه بیش از تعهد یعنی تا صدهزار بشکه در روز تولید می‌شود.

وی افزود: از میدان نفتی آزادگان جنوبی براساس تولید زودهنگام 50 هزار بشکه در روز تولید داریم که تا سه ماه آینده 30 هزار بشکه به این عدد اضافه شده و به رقم 80 هزار بشکه در روز می‌رسد.

نجاریان با بیان اینکه ما امروز در غرب کارون 225هزار بشکه در روز تولید می‌کنیم خاطرنشان کرد: تا سه ماه آینده از آزادگان جنوبی 30 هزار بشکه دیگر تولید خواهیم داشت و به این ترتیب میزان تولید به 255 هزار بشکه خواهد رسید.

وی ادامه داد: از میدان یاران شمالی هم طی سه ماه اینده 30 هزار بشکه تولید خواهیم داشت و میزان تولیدمان را به 285هزار بشکه خواهیم رساند.

مسئول برنامه‌ریزی طرح توسعه میدان یادآوران با اشاره به اینکه عراق در غرب کارون با میدان‌های آزادگان شمالی و جنوبی و یاران شمالی و جنوبی مشترک است خاطرنشان کرد: طرف عراقی در حال حاضر از این میادین 200 هزار بشکه در روز تولید دارد. بنابراین عراق در مجنون 200 هزار بشکه تولید دارد و ما نیز تا سه ماه آینده به همین 200 هزار بشکه در روز تولید خواهیم رسید و با عراق مساوی می‌شویم.

وی تاکید کرد: اگر به میادین غرب کارون میدان یادآوران را نیز اضافه کنیم می‌بینیم که عراق در مجموع کاری نکرده که میدان یادآوران را تهدید کند.

وی ادامه داد: در سمت راست یادآوران در کشور عراق نهر عمر و میدان سندباد است که روی آن کار کرده است.

نجاریان خاطرنشان کرد: با حسن مدیریت ما توانسته‌ایم بالغ بر 54 میلیون بشکه نفت از یادآوران تولید کنیم اما طرف عراقی با توجه به محاسبات ما دراین میدان به ما نخواهد رسید.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید