آماده سازی خطوط لوله برای صادرات 700هزار بشکه‌ای تا سال 97 | اتاق خبر
کد خبر: 361476
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 02:32
آغاجری اظهار داشت: برای انتقال ۷۰۰ هزار بشکه نفت تولیدی به مبادی صادراتی تا پایان سال ۱۳۹۷، نیازمند افزایش ظرفیت تلمبه خانه ها هستیم.

اتاق خبر: سیروس آغاجری مجری طرح احداث تلمبه‌خانه‌ها و خطوط انتقال و واحد افزایش ظرفیت انتقال نفت خام میادین غرب کارون در حاشیه بازدید خبرنگاران از میدان یادآوران اظهار داشت: وظیفه ما انتقال و رساندن نفت به دست صادرکننده است لذا پروژه‌های ما حساس و سرنوشت‌ساز است.

وی افزود: در گام اول برای تولید زودهنگام طرح‌ها برای انتقال بررسی اولیه شده و تلمبه‌خانه قدیم اهواز انتخاب شد و با استفاده از خطوط موجود و جدید توانستیم 220 هزار بشکه در روز انتقال دهیم که گام مهمی بود و در افزایش ظرفیت سهم داشتیم.

آغاجری اظهار داشت: در گام دوم طبق آمار باید 300 هزار بشکه افزایش ظرفیت داشته باشیم یعنی باید تلمبه‌خانه‌های غرب کارون تا امیدیه و خطوط لوله 32 اینچ آماده می‌شد که با تلاش و پیشرفتی که طی یک سال گذشته داشتیم به این هدف نزدیک می‌شویم. 

وی فزود: تا سه ماه آینده تلمبه خانه غرب کارون و امیدیه و همچنین خط لوله ۳۲ اینچ وارد مدار می شود.

وی اظهار داشت: برای انتقال  ۷۰۰ هزار بشکه نفت تولیدی به مبادی صادراتی تا پایان سال ۱۳۹۷، نیازمند افزایش ظرفیت تلمبه خانه ها هستیم. 

 وی خاطرنشان کرد: برای انتقال نفت سنگین به احداث خط لوله ۴۲ اینچ و برای انتقال نفت سبک به احداث خط لوله ۳۰ اینچ نیاز داریم.

مجری واحد افزایش ظرفیت انتقال نفت خام میادین غرب کارون همچنین یادآور شد: احداث خط لوله ۱۰۰۰ کیلومتری ۴۲ اینچی مصوب دولت برای انتقال نفت خام به منطقه جاسک نیز در مرحله انجام مطالعات مقدماتی قرار دارد.

 منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید