نصب سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی متوقف شد | اتاق خبر
کد خبر: 361484
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 03:11
درحالی که سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی از آمادگی کامل برای نصب در موقعیت مخزن برخوردار است، عملیات نصب سکو تا رسیدن به شرایط جوی پایدار متوقف شده است.

اتقا خبر: جانشین مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در طرح های فراساحل گفت: سکوی فاز ٢١ با رسیدن به موقعیت مخزنی این فاز طی روزهای گذشته، آماده استقرار بر روی جکت نصب شده در این حوزه است که با توجه به دریافت گزارش‌های هواشناسی مبنی بر بروز احتمالی پدیده ناپایدار جوی، انجام این عملیات به مدت کوتاه به تعویق افتاد تا پس از متعادل شدن شرایط آب و هوایی، این بخش از عملیات در پارس جنوبی به اجرا درآید. 

فرخ علیخانی با اشاره به اینکه در مرحله جداسازی و برداشتن سکو از شناور حامل این سازه، محاسبه طول امواج و شدت باد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: با توجه به محوریت ایمنی در انجام عملیات نصب، عملیات جداسازی و برداشتن سکو برای نصب در موقعیت چاه‌های تولیدی پس از دریافت گزارش شرایط جوی از مراکز معتبر هواشناسی و تشخیص تیم‌های تخصصی کارشناسی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مخزن فاز ٢١ در شرایط بسیار مناسبی برای  برداشت گاز قرار دارد گفت: سکوی فاز ٢١ دارای محدوده‌ای با ۱۱ حلقه چاه تولیدی است که با نصب و راه اندازی آن، روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز از این حوزه مخزنی برداشت گاز خواهد گرفت.

 با راه‌اندازی سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی، روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می‌شود. 

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید