جلال پور منشاء خدمات مهمی برای بخش غیردولتی اقتصاد بود | اتاق خبر
کد خبر: 362366
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 05:10
علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در پی اعلام خبر استعفای محسن جلال پور از ریاست اتاق بازرگانی ایران گفت: جلال پور منشاء خدمات مهمی برای بخش خصوصی کشور بود و عدم حضور ایشان ضایعه ای تاسف انگیز است.

اتاق خبر- علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در پی اعلام خبر استعفای محسن جلال پور از ریاست اتاق بازرگانی ایران گفت: جلال پور منشاء خدمات مهمی برای بخش خصوصی کشور بود و عدم حضور ایشان ضایعه ای تاسف انگیز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، فاضلی افزود: بی شک تلاش ها و اقدامات ارزنده جلال پور برای ارتقاء بخش خصوصی بویژه حوزه تجارت و بازرگانی بر کسی  پوشیده نیست و همه فعالان اقتصادی به آن اذعان دارند.

وی ادامه داد: جلال پور در دوران تصدی مسئولیت اتاق بازرگانی ایران همواره تعامل بسیار مطلوبی با دیگر ارکان بخش اقتصاد غیردولتی و به نمایندگی از آنها با دولت و مجلس شورای اسلامی داشت و با تلاش های ایشان جایگاه بخش خصوصی در نظام اقتصادی کشور تقویت شد.

فاضلی با اشاره به پذیرش پیشنهاد وی در تاسیس دبیرخانه مشترک سه اتاق و همراهی همدلانه جلال پور با این پیشنهاد تصریح کرد: پیگیری جدی و مستمر مطالبات دبیرخانه مشترک از دولت و مجلس از جمله ویژگی های مثبت جلال پور بود به طوری که تعامل صورت گرفته فی مابین دبیرخانه مشترک سه اتاق با مجلس شورای اسلامی و دولت سابقه نداشته است.

وی با اشاره به جلسات مستمر و هدفمند  اتاق بازرگانی ایران ، اتاق اصناف و اتاق تعاون در یک سال گذشته گفت: تعامل سه اتاق در زمان تصدی جلال پور بسیار عالی بود و دبیرخانه مشترک سه اتاق به تصمیمات و اقدامات خوبی دست یافت و امیدوارم این نهال نوپا در تصدی مدیریت جدید همچنان جدی گرفته شود.

رویداد تشکیل دبیرخانه مشترک سه اتاق که از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده، برای نخستین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: با تشکیل دبیرخانه مشترک سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون ، جایگاه بخش غیردولتی اقتصاد نسبت به گذشته رشد کرد به گونه ای که در دولت تدبیر و امید شاهد تاثیرگذاری فعالان بخش خصوصی واقعی اقتصاد در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری بودیم.

محسن جلال‌پور روز یکشنبه دهم مرداد ماه جاری از ریاست اتاق ایران کناره‌گیری کرد؛ وی که از ۲۴ خرداد ماه سال گذشته، رئیس اتاق بازرگانی ایران بوده است، به دلیل بیماری قلبی از ادامه کار خود در این سمت کناره‌گیری کرد. وی گفت که پزشكان كار سنگين و پرتنش را برای او اكيدأ ممنوع كرده‌اند.

منبع: اتاق اصناف ایران

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید