شاغلان باید به طور دائم مهارتهای خود را به روز کنند | اتاق خبر
کد خبر: 362825
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 09:10
معاون وزیر کار می‌گوید: فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات به قدری بازار کار و فرصتهای شغلی را تحت تاثیر خود قرار داده که نیروهای انسانی شاغل در بازار کار باید به طور دائم مهارتهای خود را به روز کنند.

اتاق خبر: محمدامین سازگارنژاد، نقش آموزش‌های کوتاه مدت غیررسمی که زیر مجموعه اجرای آموزشها در سازمان فنی و حرفه‌ای است بسیار مهم و تاثیرگذار است و بخش خصوصی از توانمندیها و ظرفیتهای فراوانی برای اجرای این آموزشها برخوردار است. چنانچه در تمام اسناد بالادستی و سند چشم انداز موضوع آموزشهای مهارتی مورد تاکید و توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر ارائه آموزشهای مهارتی به شکل استاندارد، گفت:‌ سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از طریق مهارت آموزی به دنبال ارتقای فرهنگ ملی مهارت است، همچنان که فرهنگ کار نیازمند ارتقا و تقویت است؛ لذا افکار عمومی باید برای آموزشهای مهارتی ارزش بسیاری قائل شوند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا افرادی که دوره‌های مهارتی را می‌گذرانند توانایی ورود به بازار کار را به دست می آورند؟ گفت: طبعا جامعه نیاز به مهارت دارد و ما آموزشهای مهارتی را عرضه و دوره‌های آموزشی تعریف می‌کنیم، اما یک عده منابع و نیروهای انسانی در بازار هستند که باید به روز شوند و این عده نیازمند آموزشهای مهارتی مستمر هستند.

سازگارنژاد گفت: در شرایطی که تکنولوژی و IT و ICT بسیاری از شغل‌ها و فرصتهای شغلی را تحت تاثیر خود قرار داده است، نیروهای انسانی ناچارند به سلاح مهارت تجهیز شوند؛ بنابر این هم جامعه و نیروی انسانی بازار کار و هم بیکاران و جویندگان کار به مهارت آموزی نیاز دارند.

معاون وزیر کار درباره سرنوشت سازمان ملی مهارت نیز گفت: مجلس قبل مصوبه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن یک نهاد سیاستگذار برای ساماندهی آموزشهای مهارتی تعریف شود، لذا در مذاکراتی که با مقامات و مسئولان امر به ویژه ریاست مجلس شورای اسلامی داشتیم درخواست کردیم برای اینکه موضوع آموزشهای مهارتی به سامان برسد تشکیل این نهاد سیاستگذار در دستور کار قرار گیرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید