واگذاری 1500 پنل خورشیدی به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد | اتاق خبر
کد خبر: 363178
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 01:19
مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی از واگذاری 1500 پنل خورشیدی خانگی برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد.

اتاق خبر: علیرضا صبوری با العام این خبر گفت: طرح پایلوت احداث 12 نیروگاه خورشیدی خانگی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان به زودی آغاز می شود.

وی با بیان این که اجرای طرح پایلوت با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مورد موافقت قرار گرفته است، افزود: همچنین مقرر شد تا پایان سال 1396، برای هزار و پانصد خانوار تحت پوشش این نهاد در استان نیز نیروگاه خورشیدی خانگی احداث شود.

وی یادآور شد: کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی اعطای وام به این خانوارها را تقبل کرده است و مقرر شده بازپرداخت اقساطی این وام از محل فروش انرژی تامین شود.

مجری پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی نیز در این باره گفت: 12 خانوار طرح پایلوت، از روستاهای شهرستان اسفراین انتخاب شده‌اند و با اتمام فاز مطالعاتی کار، عملیات احداث نیروگاه‌های خورشیدی 5 کیلوواتی برای این خانوارها آغاز می‌شود.

اسماعیل حسین‌پور افزود: برق تولیدی سالانه هر یک از این نیروگاه‌های مقیاس کوچک حدود 9 هزار و 125 کیلووات ساعت خواهد بود و مطابق تعرفه وزارت نیرو، بالغ بر 73 میلیون ریال درآمد سالانه برای هر خانوار به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مطابق برنامه تعیین شده، بخشی از این مبلغ صرف بازپرداخت تسهیلات و مابقی به عنوان درآمد به این خانواده ها تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به بضاعت اندک این خانوارها خاطرنشان کرد: با محقق شدن پروژه احداث 1500 نیروگاه 5 کیلوواتی دیگر برای سایر اعضای این نهاد در استان، علاوه بر بهره‌مندی استان از انرژی تولیدی این نیروگاه‌ها، خانوارهای یاد شده نیز از منبع درآمد مطمئن برخوردار خواهند شد.

عملیات احداث این نیروگاه ها توسط پیمانکاران مورد تایید شرکت توزیع برق خراسان شمالی انجام خواهد شد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید