ادغام بعضی از صنوف اجتناب ناپذیر است | اتاق خبر
کد خبر: 364179
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 01:08
نماینده اتاق اصناف اصفهان گفت: ادغام اتحادیه های صنفی به نفع مصرف کنندگان خواهد بود.

اتاق خبر: عباسعلی بصیرت درباره ادغام اتحادیه های همگن، فاقد بنیه مالی و حدنصاب اظهار داشت: ادغام برخی از اتحادیه های صنفی اجتناب ناپذیر است چون به نفع صنوف و مصرف کننده خواهد بود.

وی با تاکید بر این که ادغام باید به صورت کارشناسی شده به اجرا دربیاید، از ادغام برخی صنوف به دلیل نبود حدنصاب کافی انتقاد کرد و افزود: به عنوان مثال تولیدکنندگان فرش اصفهان در دنیا شناخته شده اند و دارای شناسنامه جهانی هستند و این صنعت برای کشور دارای ارزش افزوده است ضمن آنکه از اتحادیه های نمونه به شمار می آیند بنابر این نباید به صرف نبود حدنصاب کافی دست به ادغام آنها در فرش فروشان زد.

نماینده اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: طبق فرمایشات رهبری، رئیس جمهور و رئیس اتاق اصناف ایران، واحدهای تولیدی و خدمات فنی باید تفویت شوند بنابر این ادغام اتحادیه های صنفی باید با وسواس و به صورت کارشناسی صورت گیرد تا به صنوف قدیمی آسیبی وارد نشود.

وی همچنین نسبت به ادغام اتحادیه مسگرسازان اصفهان با بیش از ۳۰۰ سال قدمت در اتحادیه صنایع دستی انتقاد کرد و گفت: باید به آن دسته از اتحادیه هایی که فاقد حد نصاب کافی هستند، فرصت داده شود نه اینکه به دلیل حد نصاب کافی و به بهانه چابک سازی، اتحادیه های صنفی خاص را نابود کنیم.

بصیرت تصریح کرد: باید پیش از اینکه مصوبه و تصمیمی برای اصناف داشته باشیم، از خود آنان نظرخواهی کنیم.

منبع: اتاق اصناف

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید