معاون وزیر نیرو: نشست زمین زبان فریاد طبیعت است | اتاق خبر
کد خبر: 364907
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 10:14
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با هشدار جدی بودن بحران آب در کشور گفت: امروز شاهد بروز نشست زمین (حتی در شهرها) یا شکاف هایی در دل دشت های کشور هستیم که در واقع زبان فریاد طبیعت است؛ زیرا از این منابع خدادادی بخوبی استفاده نمی شود.

اتاق خبر: «رحیم میدانی» افزود: بحران آب در کشور وجود دارد و بسیار جدی است اما برخورد بدون تعارف با این مساله مدیریت بحران را میسر می سازد.
این مسئول بیان داشت: هنر امروز ما باید تغییر روندهای مصرف و اصلاح رویکردها در قبال مساله آب باشد و باید با خودداری از فریب مردم و بهره برداران، نسبت به بستن چاه های غیرمجاز و نجات دشت ها همت کنیم.
میدانی اضافه کرد: بحران به وجود آمده در زمینه کیفیت آب و میزان آب های سطحی در دسترس نیز قابل مدیریت است و پیش از ایران، بسیاری کشورها گرفتاری های امروز ایران را داشتند که نمونه بارز آن در کالیفرنیای آمریکا بود که مدیریت شد.
وی گفت: اگر امروز آحاد جامعه و مسئولان دست به دست هم داده و در مساله مدیریت بحران آب جدی باشند و به سخنان کارشناسان و دلسوزان آب اعتماد کنند، ارایه پایدار خدمات آب میسر می شود که مطابق با روح اقتصاد مقاومتی و دستیابی به توسعه پایدار و پایداری منابع آب است.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید