شرکت های تعاونی در ۱۱۰ گرایش فعال هستند | اتاق خبر
کد خبر: 364957
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 16:08
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی:
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: شرکت های تعاونی در ایران در ۱۱۰ گرایش فعال هستند و با توجه به تنوع گرایش ها بخش تاثیرگذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

اتاق خبر: حمید کلانتری با بیان اینکه برای توسعه فعالیت های بخش تعاون باید توجه ویژه به برندسازی در این حوزه صورت گیرد، افزود: برند سازی در بخش تعاونی باعث توسعه و جهش این بخش می شود.

وی با بیان اینکه برندسازی از مهم ترین برنامه ها برای توسعه بخش تعاون است، ادامه داد: چند تعاونی کوچک می‌توانند همگام شوند و با برندسازی تعاونی بزرگ‌تری را به وجود آورند.

کلانتری توجه به حوزه صادرات در بخش تعاون را مورد تاکید قرار داد و افزود: بعد از برند سازی توجه به بخش صادرات تعاونی‌ها به عنوان یک اصل مهم مطرح است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: تعاونی های می تواند با برند سازی مناسب در زمینه صادرات و حضور در بازارهای جهانی موفق عمل کنند و باید قیمت مناسب‌تر و رقابت بالاتر و هرچه بیشتر این تعاونی‌ها را ترویج دهیم تا از نظر بهره‌وری، عملکرد بهتری داشته باشند.

کلانتری افزود: شرکت های تعاونی در ایران در ۱۱۰ گرایش فعال بوده و با توجه به تنوع گرایش ها بخش تاثیرگذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰۰ هزار تعاونی در کشور، افزود: همچنین در حال حاضر شرکت‌هایی با سهامی خاص افتتاح شده‌اند ولی هنوز فعالیت خود را شروع نکرده‌اند.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی رفع مشکلات مربوط به تعاونی‌های فعال و مشکلات ضمانت‌های بانکی را به عنوان برنامه های وزارات تعاون برای توسعه فعالیت تعاونی ها عنوان کرد و افزود: تعاونی ها باید با آسیب شناسی و رفع چالش های فراروی خود در زمینه توسعه فعالیت های خود اقدام کنند.

کلانتری با بیان اینکه تعاونی‌ها به عنوان یک بخش اقتصاد مردمی مطرح هستند، افزود: بخش تعاونی توسط مردم شکل می‌گیرد و با مردم فعالیت می‌کند و کالای خود را برای مردم عرضه می‌کند.

منبع: مهر

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید