شرط برگزار کننده همایش ایران کانکت حذف شد | اتاق خبر
کد خبر: 365389
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 18:25
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه همایش «ایران کانکت» همایشی اقتصادی، فنی و غیرسیاسی است، اعلام کرد شرط شرکت برگزار کننده به منظور رفع هرگونه شائبه ای حذف شد.

اتاق خبر:به دنبال انتشار برخی اخبار در سایت ها و شبکه های اجتماعی درخصوص همایش «ایران کانکت 2016 » این وزارتخانه روز سه شنبه در اطلاعیه ای توضیحاتی را برای آگاهی افکار عمومی منتشر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: مجموعه کنفرانس هایی از 10 سال پیش در کشورهای مختلف توسط یک شرکت مجری غیردولتی انگلستان (Euromoney) درحال برگزاری است و سالانه دوبار در آسیا برگزار می شود.
در این اجلاس مدیران ارشد شرکت های فعال درحوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات( ICT ) گرد هم آمده و آخرین اطلاعات پیرامون نوآوری ها و فناوری های نوین این حوزه و همچنین معرفی پتانسیل های موجود برای سرمایه گذاری در این حوزه مطرح می شود.
این اطلاعیه افزود، با توجه به اینکه نمایندگان کشورمان نیز در این اجلاس حضور داشته اند، امسال یکی از این کنفرانس ها به منظور کسب سهم از بازار منطقه ای و بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران به نام« ایران کانکت» (Iran connect) در تهران برگزار خواهد شد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: با توجه به حضور کارشناسان و شرکت کنندگان بین المللی در این همایش، هماهنگی لازم با مبادی ذیربط صورت گرفته و نهادهای مرتبط در جریان برگزاری این همایش هستند.
این کنفرانس به عنوان فرصتی مناسب برای همکاری ها و سرمایه گذاری های بین المللی درحوزه ICT و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت ترانزیت دیتا و ایجاد درآمد ملی است و اینکه حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سخنران در این همایش مطرح شده، به معنی برگزاری آن توسط وزارت ارتباطات نیست.
در این اطلاعیه تاکید شده است: این همایش تنها رویکرد فنی - اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست و لذا هیچ یک از مقام های سیاسی یا نظامی درخواست حضور در این همایش نداشته اند و بر این اساس طرح و ربط برگزاری این همایش به امکان نداشتن حضور برخی فرماندهان در آن، منطقی واخلاقی است و البته به منظور رفع هرگونه شائبه ای، این شرط شرکت مذکور حذف شد.
وزارت ارتباطات در اطلاعیه خود تاکید کرد: همایش های فنی و اقتصادی بین المللی در جمهوری اسلامی ایران و معرفی توانمندی های کشور در شرایط فرصت های بدست آمده پس از برجام، موید رویکرد صحیح دولت برای دستیابی به ظرفیت های اقتصادی جدید بین المللی برای کشور در خلال پروژه های بزرگ تکنولوژیک است و سلیقه های مخالف دولت در رقابت های سیاسی باید به حفظ مصالح کشور توجه داشته باشند.
به گزارش ایرنا، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته از برگزاری این همایش و ممانعت از حضور مسوولان ایرانی حاضر در لیست تحریم های اروپایی انتقاد کرده بودند.
این همایش 16و 17 شهریور ماه امسال در تهران برگزار می شود.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید