فعالیت مرتبط با اصناف باید به دست اصناف سپرده شود | اتاق خبر
کد خبر: 365398
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 19:27
رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت هایی که به اصناف مربوط است، باید به دست اصناف سپرده شود.

اتاق خبر: شهباز حسن پور روز سه شنبه در نشست هم اندیشی اعضای فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با هیات رییسه اتاق اصناف ایران افزود:با وجود سهم بالای اصناف در تولید ناخالص داخلی و اشتغال کشور اما متاسفانه در احکام برنامه ششم توسعه کمترین سهم را به اصناف اختصاص داده اند .

وی با اشاره به تجارب و خدمات هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در پیشبرد اهداف صنفی و دخالت دولت و حاکمیت در امور اصناف بر لزوم اصلاح قانون نظام صنفی در دوره جدید مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد.

به گفته حسن پور، بانک ها نیز در تخصیص اعتبار سهمی برای اصناف قائل نیستند.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی در رابطه با  مقاومت های صورت گرفته در جریان ادغام اتحادیه های صنفی نیز گفت: همه ی اینها از برکات نظام است که اشخاص می توانند آزادانه مسایل و مشکلات خود را بیان کنند.

وی ادامه داد: اگرچه برخی عنوان می کنند که ادغام اتحادیه های صنفی یک کار سیاسی است اما به هیچ عنوان دیدگاه سیاسی در امر ادغام اتحادیه های صنفی حاکم نیست.

حسن پور اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون برخی از اتحادیه های صنفی توانایی اداره خود را ندارند و هزینه های زیادی را بر دوش مردم تحمیل می کنند.

وی با اشاره به وجود حدود ۱۴۰ اتحادیه صنفی در تهران در خصوص ادغام اتحادیه های همگن و فاقد بنیه مالی و حدنصاب کافی گفت: از ۱۴۰ اتحادیه صنفی در تهران حدود  ۱۰۰ اتحادیه مشکلی ندارند و به ترکیب آنها دست نخواهیم زد و ادغام بقیه اتحادیه های صنفی با مشورت ونظر خواهی از خودشان در یک فضای آرام و کارشناسی صورت می گیرد.

منبع: اتاق اصناف

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید