۱۱۲ هکتار از اراضی آبیک به زیر کشت آفتابگردان رفت | اتاق خبر
کد خبر: 366153
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 13:23
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک از آغاز عملیات کشت آفتابگردان در سطح ۱۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

اتاق خبر: بیژن لطفی با اشاره به احیاء کشت آفتابگردان در اراضی کشاورزی این شهرستان افزود: کشت این محصول یکی از گزینه های موجود در راستای توسعه کشت دانه های روغنی است که نیازمند مدیریت زراعی صحیح و علمی بوده و با توجه به نوسانات قیمت بازار باید تدابیر مناسب جهت فروش محصول انجام شود.

وی در ادامه به اقدام خودجوش کشاورزان در کشت این محصول اشاره کرد و گفت: ارائه مشاوره های علمی و مساعدت در تهیه بذر و نهاده های مورد نیاز از جمله اقدامات این مدیریت در راستای همکاری با بهره برداران است.

زنان روستایی آبیکی آموزشهای تولید سبزیجات سالم را آموزش دیدند

در همایش تولید محصول سالم در سایت سبزیجات روستای کوندج این شهرستان که با حضور  ۶۵ نفر از بانوان این روستا برگزار شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: این  شهرستان در حال حاضر  ۵ سایت تولید سبزیجات سالم در باغچه های خانگی دارد که با هدف ارتقاء دانش زنان روستایی در خصوص تولید محصول سالم و کشت سبزیجات بدون استفاده از کود و سموم شیمیایی ایجاد شده است.

لطفی افزود: با توجه به رعایت اصول علمی و فنی در این سایت ها، محصولات تولید شده از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند بطوریکه قیمت فروش این محصولات در برخی از سایت ها چند برابر قیمت بازار است.

این همایش با هدف اهمیت سلامت محصولات کشاورزی بر سلامت انسانها و نقش موثر مشارکت زنان روستایی برگزار شد که شرکت کنندگان با روشهای بیولوژیکی و مکانیکی در مبارزه تلفیقی با آفات و بیماریهای سبزیجات آشنا شدند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید