ادغام، قدرت و کاربری اتحادیه های صنفی را افزایش می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 366889
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 20:26
رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی:
رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران گفت: در صورتی که مصوبه هیات عالی نظارت برای ادغام اتحادیه های همگن به درستی اجرایی شود، قدرت اتحادیه های صنفی افزایش پیدا می کند.

اتاق خبر: علی بهره مند در خصوص مصوبه هیات عالی نظارت مبنی بر ادغام اتحادیه های همگن و فاقد بنیه مالی و حدنصاب ضمن اعلام موافقت با ادغام اتحادیه های صنفی، اظهار داشت: ادغام اتحادیه های همگن نیازمند بررسی کارشناسانه در بازه زمانی مناسب است تا به صورت صحیح اجرایی شود.

وی با اشاره به عضویت ۱۷۰۰ نفر در اتحادیه قنادی و شیرینی فروشی افزود: اتحادیه های آجیل فروشی، بستنی فروشی و آب نبات و نبات ریز  از اتحادیه های همگن با اتحادیه ما محسوب می شوند.

رئیس اتحادیه قنادان با بیان این که ادغام به نفع اصناف خواهد بود، تصریح کرد: ادغام، قدرت اتحادیه های صنفی و کاربری آنها را افزایش خواهد داد.

وی همچنین ضمن انتقاد از تداخل های شدید صنفی،  گفت: متاسفانه هم اکنون اتحادیه نان های فانتزی به فروش شیرینی با قیمت پایین و کیفیت نامناسب اقدام می کنند درحالی که فروش شیرینی از سوی این اتحادیه که تنها مجاز به فروش نان است، تخلف محسوب می شود.

منبع: اتاق اصناف

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید