مشعل گاز 2993 خانوار روستایی زنجان روشن شد | اتاق خبر
کد خبر: 368054
تاریخ انتشار: 8 شهریور 1395 - 10:54
در ششمین روز از هفته دولت شرکت گاز استان زنجان مشعل گاز 2 هزار و 993 خانوار در 32 روستای استان زنجان را روشن کرد.

اتاق خبر: معاون عمرانی استاندار زنجان شامگاه یکشنبه در مراسم بهره برداری از گاز طبیعی در 32 روستای استان زنجان در روستای سرخه دیزج شهرستان سلطانیه گفت: در آغاز به کار دولت تدبیر و امید 41 درصد از روستاهای استان زنجان دارای گاز طبیعی بودند که هم اکنون این رقم به 64 درصد افزایش یافته است.
جواد رحمتی ابراز امیدواری کرد، با تلاش مسئولان در سطح استان زنجان میزان جمعیت روستایی بهره مند از گاز طبیعی طی یک سال آینده به بیش از 64 درصد برسد.
وی تعداد پروژه های قابل بهره برداری و کلنگ زنی در هفته دولت امسال را، 535 پروژه با 10 هزار و 455 میلیارد ریال اعتبار بیان کرد و افزود: از این تعداد 497 پروژه با سه هزار و 700 میلیارد ریال بهره برداری و 38 پروژه با هفت هزار و 700 میلیارد ریال نیز کلنگ زنی می شود.
معاون عمرانی استاندار زنجان به 2 خطه کردن راه آهن زنجان – تهران اشاره کرد و افزود: این پروژه در سال 82 طی سفر رهبر معظم انقلاب به این استان به تصویب رسیده بود که بنابه دلایلی اجرا نشده بود.
رحمتی تاکید کرد: با پیگیری های جدی که در این استان برای اجرای این پروژه انجام شد در چهار قطعه طی 18 ماه به پایان رسید که یکی از پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت به شمار می رود.
وی نیروگاه برق، بهره برداری از 32 پروژه صنعتی اشتغالزایی و کارخانه فولاد را از دیگر پروژه های مهم در این هفته برشمرد.
معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: دولت تدبیر و امید با پشتوانه مردم، تلاش و همکاری تنگاتنگ مسئولان و درک درست کارگزاران نظام به جایگاه واقعی خود می رسد.
رحمتی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران فراموش نکرده است که مردم پشتوانه آن هستند و مردم نیز خدمات آن را فراموش نکرده و نخواهند کرد.
وی افزود: قبل از برجام فروش نفت کمترین میزان و در حال رسیدن به صفر بود که با تلاش و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید از این وضعیت نابسامان خارج شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در ادامه گفت: همزمان با هفته دولت 32 پروژه گاز رسانی به 32 روستای این استان، 34 پروژه صنایع و 2 پروژه ساختمانی با 370 میلیارد ریال اعتبار طی هفته دولت به بهره برداری می رسد که از این مقدار 250 میلیارد ریال مربوط به پروژه های روستایی است.
سعید عسگریان اظهارکرد: جمعیت برخوردار از گاز شهری در سطح استان زنجان به 64 درصد و در شهرستان سلطانیه نیز 94 درصد خواهد بود که با این رقم این سلطانیه به شهرستان سبز تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد: لوله های به کار گرفته شده برای گازرسانی به روستاها پلی اتیلن با عمر 50 ساله است.
فرماندار شهرستان سلطانیه در ادامه این مراسم گفت: 64 پروژه در این شهرستان با 124 میلیارد ریال در این شهرستان بهره برداری و کلنگ زنی می شود.
پرویز خالقی افزود: هم اکنون 94 درصد از جمعیت شهرستان سلطانیه تحت پوشش شبکه گاز قرار دارند که با بهره برداری از گاز 20 روستای در دست اجرا در این شهرستان این رقم به 97 درصد می رسد.
وی تاکید کرد: به زودی اجرای طرح هادی در روستای سرخه دیزج آغاز خواهد شد تا محرومیت از چهره این روستا زدوده شود.

منبع: ایرنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید