تعرفه هند برای واردات زعفران | اتاق خبر
کد خبر: 368536
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 00:38
در حالی که رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران بارها نسبت به قاچاق پیاز زعفران به صورت قاچاق به افغانستان واکنش نشان داده است؛ اما این بار نوبت به صادرات این محصول از افغانستان به نام این کشور رسیده است.

اتاق خبر: غلامرضا میری-نایب رئیس شورای ملی زعفران در رابطه با تولید زعفران ایران در افغانستان بیان داشت: علاوه بر اینکه پیاز زعفران بصورت قاچاق به افغانستان برده و کشت شد،  محصول تولیدی در ایران نیز به این کشور صادرشده و از آنجا به نام افغانستان به کشورهای دیگر صادر می‌شود و این کشور در بازارهای جهانی وضعیت بهتری نسبت به ایران دارد.

میری که پیش از این نیز بارها تاکید کرده است،  افغانستان در زمینه تولید و صادرات زعفران تحت حمایت‌های بین المللی قرار دارد در ادامه اظهار داشت: متاسفانه صادرکنندگان این محصول حتی حمایت داخلی را برای صادرات طلای سرخ ندارند و همین مساله موجب شده است که افغانستان  زعفران ایران را صادر کند‍!

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر قیمت طلای سرخ در بازار داخلی چه وضعیتی دارد و آیا به ثبات رسیده است یا خیر؟ بیان داشت: قدرت خرید مردم کاهش یافته است، رکود در بازار زعفران وجود دارد و قیمت این محصول از4میلیون و 900 هزار تومان تا6  میلیون تومان است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید