کشت پاییزه چغندر در خراسان شمالی آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 369329
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 09:59
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کشت چغندرقند پاییزه از اواخر این هفته در استان آغاز می‌شود.

اتاق خبر: محمدجواد تشکری، با توجه به قرارداد که با کارخانه قند جوین منعقدشده امسال کشت پاییزه چغندر در سطح یک هزار هکتار از اراضی خراسان شمالی انجام خواهد شد.

تشکری افزود: درصدد هستیم امسال از این مقدار سطح زیر کشت حداقل ۳۰ هزار تن چغندر تولید کنیم.

وی با اشاره به کشت این محصول در نقاط مختلف خراسان شمالی، عنوان کرد: کشت چغندر در شهرستان مانه و سملقان انجام می‌شود و ۱۰۰ هکتار از اراضی رازوجرگلان برای کاشت چغندر مکان‌یابی شده است.

این مسئول تصریح کرد: همچنین کاشت چغندر به‌صورت آزمایشی و لکه‌ای در بجنورد، گرمه و جاجرم انجام خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: عملیات کاشت و برداشت چغندر و همچنین تأمین تمام نهادهای موردنیاز کشاورزان برای کشت چغندر ازجمله کود وبذر توسط کارخانه قند جوین انجام می‌شود و در زمان برداشت با کشاورزان تسویه می‌شود.

تشکری افزود: بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده با کارخانه قند، دستگاه‌های عملیات کشت چغندر طی این هفته در خراسان شمالی استقرارمی یابند.

 وی گفت: به دنبال این هستیم که سطح کشت بهاره ثابت و سطح کشت پاییزه چغندر را افزایش دهیم چراکه میزان آب مصرفی برای کشت پاییزه به نصف کاهش می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان توصیه کرد: کشاورزان جهت کشت چغندر اقدام کنند چراکه علاوه بر سوددهی برای آنان، گام مهمی در بهبود و رشد تولید و خوداتکایی در تولید شکر خواهد بود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید