ثبات قیمت برنج درمازندران | اتاق خبر
کد خبر: 369721
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 00:48
برداشت بیش از 95 درصد شالیزارهای استان مازندران انجام شد و قیمت این محصول در شالیکوبی ها در 45 روز اخیر ثابت مانده است.

اتاق خبر:قیمت برنج طارم محلی از اوایل مردادماه پس از آغاز برداشت به نسبت مرغوبیت و درصد شکستگی در هر کیلوگرم از82 هزار ریال تا90 هزار ریال در بازار عمده فروشی استان مازندران عرضه شد و همچنان عرضه این نوع برنج با این نرخ ادامه دارد.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید ثبات قیمت برنج گفت که تا کنون 95درصد از 220هزار هکتار زمین های شالیزاری استان برداشت شده است.
حسن عنایتی با اظهار اینکه قیمت برنج از زمان برداشت تاکنون در شالیکوبی ها ثابت مانده است، ادامه داد: طارم محلی و هاشمی که بیش از 70 درصد ارقام کشت شده در زمین های شالیزاری استان درسال جاری بوده است، 80تا 90 هزار ریال در هر کیلو گرم عرضه می شود.
عنایتی تصریح کرد که کشاورزان از قیمت برنج در سال جاری رضایت دارند و با علاقمندی نیز محصولشان را عرضه می کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر درو شالی بخشی از زمین های شالیزاری شرق استان مازندران ( نکا، بهشهر و گلوگاه ) و همچنین در مناطق کوهپایه ای اغاز نشده است، اظهار داشت: بیشتر رقم های کشت شده در این مناطق ارقام پر محصول شامل ندا ، شیرودی و جویبار است.
وی به وضعیت کشت دوباره نشا برنج و رتون اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت مناسب آب و هوایی امسال حدود 35هزار هکتار از زمین های کشاورزی دوباره نشا شد.
وی همچنین بیان داشت: امسال حدود 60هزار هکتار از زمین های شالیزاری به صورت پرورش ساقه شالی ( رتون ) برنج تولید می شود.
وی بر لزوم مدیریت صحیح و فنی با هدف مبارزه با آفت و آبیاری شالیزارهای کشت دوباره و رتون تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به وضعیت مناسب آب و هوایی ، شرایط رشد و خوشه دهی این زمین ها مطلوب است.
سالانه 950هزار تن برنج سفید در مازندران تولید می شود که 42درصد برنج برداشتی در کشور است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید