وابستگی های جریانی و حزبی عامل اصلی مشکلات حوزه خبرنگاری است | اتاق خبر
کد خبر: 369866
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 16:12
مسئول سازمان بسیج رسانه کشور، داشتن وابستگی های حزبی و جریانی را یکی از مشکلات اصلی حوزه خبرنگاری در کشور عنوان کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مسعود بصیری صبح امروز پنجشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان کردستان اظهار داشت: داشتن وابستگی های جریانی و فکری یکی از مشکلات اصلی در حوزه خبرنگاری است و این روند مانع همبستگی خبرنگاران می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک تشکل قوی و توانمند در حوزه خبرنگاری در کشور وجود ندارد و متاسفانه تشکل هایی هم که تشکیل شده اند بیشتر در راستای منافع احزاب و گروه ها هستند و به همین دلیل مطالبات خبرنگاران به صورت جدی دنبال نمی شود.

مسئول بسیج رسانه کردستان عنوان کرد: این وجود تشکل های مختلف باعث شده است تا مطالبات خبرنگاران در یک جای مشخص مطرح نشود و متاسفانه در دولت های مختلف نیز معاونت های مطبوعاتی بیشتر به دنبال سیاست های کاری خود هستند و در نتیجه کسی به فکر رفع مشکلات خبرنگاران نیست.

وی ضمن انتقاد از رویه حاکم بر حوزه خبرنگاری، یادآور شد: در حال حاضر حتی در دورترین روستا، بخش و حتی دهستان هم تشکل ها و انجمن های مختلفی شکل گرفته و فعالیت می کنند ولی همچنان جامعه رسانه و خبرنگاران در فکر حقوق اولیه خود به ویژه بیمه و شرایط شغلی هستند.

بصیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی بسیج رسانه کردستان در راستای حمایت از خبرنگاران، افزود: خوشبختانه هم اکنون تعامل و همکاری خوبی بین خبرنگاران و بسیج رسانه کردستان وجود دارد و انتظار می رود که بتوانیم از تمامی ظرفیت های در اختیار برای کمک به حوزه رسانه در کردستان بهره برداری کنیم.

وی گفت: بسیج رسانه کردستان به دنبال تلاش در راستای نهادینه کردن ارزش های اسلامی و انقلابی با هدف حضور رسانه های انقلابی در صحنه است و در این راستا بر اساس توان خود اماده همکاری هستیم.

رئیس بسیج رسانه استان کردستان نیز عنوان کرد: همکاری و تعامل خبرنگاران با بسیج رسانه در استان کردستان در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.

محمدرضا قاسمی گفت: انتظار می رود که بتوانیم با همکاری بهتر در حوزه های برگزاری دوره های آموزشی، جشنواره های مطبوعات و همچنین حمایت از رسانه ها برای تولیدات متناسب با آموزه های دینی و ارزشهای انقلابی به موفقیت های بهتری دست پیدا کنیم.

در جریان برگزاری این نشست شماری از خبرنگاران حاضر در نشست نیز به بیان دیدگاه ها و همچنین مشکلات کاری خود پرداختند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید