روند ساخت سکوهای دریایی پارس جنوبی مطلوب است | اتاق خبر
کد خبر: 371116
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1395 - 12:21
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به ساخت سکوهای دریایی فازهای پارس جنوبی در یارد بوشهر و یارد خرمشهر، گفت: روند ساخت سکوهای دریایی پارس جنوبی مطلوب است.

اتاق خبر: علی اکبر شعبان‌پور اظهار داشت: به منظور توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و هم در بخش دریا و هم در خشکی شاهد پیشرفت‌های خوبی هستیم.

وی با اشاره به ساخت سکوهای دریایی فازهای پارس جنوبی در یارد بوشهر و یارد خرمشهر، بیان کرد: سکوهای دریایی فازهای ۱۳، ۱۷ و ۱۸(عودتی فاز ۱۴)، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ در یارد بوشهر در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ادامه داد: تکمیل و نصب و راه‌اندازی این سکوها باعث می‌شود تا میزان تولید گاز از پارس جنوبی حدود  ١٤٠ میلیون متر مکعب افزایش یابد.

وی همچنین با اشاره به ساخت سکوهای ١٩B و ٢٠ در یارد خرمشهر، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجرایی این سکوها مثبت و قابل قبول ارزیابی می‌شود و امیدواریم در زمان مقرر تکمیل شوند.

شعبان‌پور افزود: سکوهای ١٩B و ٢٠ تنها عرشه‌های باقی‌مانده و در حال ساخت فازهای ١٩ و ٢١ و٢٠ پارس جنوبی است که مراحل پایانی عملیات تکمیل آنها از سوی شرکت تاسیسات دریایی در یارد خرمشهر در حال انجام است.

وی تصریح کرد: به منظور توسعه متوازن و همگون بخش فراساحل و پالایشگاه‌های خشکی در پارس جنوبی برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید