۳۳۰میلیون دلار پسته کشور صادر شد | اتاق خبر
کد خبر: 371117
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1395 - 12:34
معاون باغات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در پنج ماهه نخست سال جاری ۳۵ هزار تن پسته به خارج از کشور صادر شد، گفت: ارزش دلاری صادرات ۳۳۰میلیون دلار برآورد می شود.

اتاق خبر: محمد علی طهماسبی  ضمن بیان اینکه تولید پسته در کشور طی پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه ابتدای دهه ۹۰خورشیدی کاهش داشته است، ابراز داشت: در سال۹۰ تولید پسته کشور ۱۳۷هزار تن بود که این آمار در سال۹۳ به ۱۸۳هزار تن افزایش یافت اما در سال گذشته این رقم با کاهشی محسوس به ۱۳۰هزار تن رسید.

وی افزود: پسته های زود خندان به دلیل استاندارد نبودن باید از چرخه تولید حذف شود و همچنین ضبط های نیمه مکانیزه جای خود را باید به ضبط های مکانیزه دهند لذا خوشبختانه تاکنون ۲۰۰هزار دستگاه نیمه مکانیزه طی ماه های اخیر در کشور جمع آوری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: پسته بهترین محصول فرآوری امروز ایران است و با توجه به اهمیت بالای آن باید مورد توجه ویژه باشد.

طهماسبی از حذف سموم پر خطر در این صنعت به دستور وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و اظهار داشت: یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی عرصه با بِرَند بالا است که این امر در کنار حذف کودهای بدون شناسه که توسط کشاورزان استفاده می شود، در سال جاری و آتی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه امروزه کشور آمریکا در بحث تولید پسته یکی از رقبای جمهوری اسلامی ایران است، افزود: این کشور سالانه ۳۰۰ هزار تن پسته تولید می کند لیکن ما باید بتوانیم با به کارگیری علم روز و تکنولوژی، محصول تولیدیمان را ارتقاء ببخشید.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید