Performancing Metrics

سران صنعت هوانوردی جهان دوباره به ایران می‌آیند | اتاق خبر
کد خبر: 371270
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1395 - 19:37
پس از آنکه ایران در بهمن‌ماه سال گذشته اجلاس ۲۰۱۶ کاپا را در تهران برگزار کرد، حالا و با هماهنگی‌های صورت گرفته بار دیگر سران اصلی این نهاد بین‌المللی به ایران خواهند آمد تا شرایط را برای آینده سرمایه‌گذاری‌ها بررسی کنند.

اتاق خبر: در زمستان سال گذشته و پس از پایان یافتن تحریم‌های همه‌جانبه بین‌المللی صنعت هوانوردی ایران موفق شد با حضور نمایندگان ۳۵ کشور در تهران اجلاس کاپا را برگزار کند.

این اجلاس که با حضور نمایندگانی از شرکت‌های بزرگ هوانوردی جهان مانند ایرباس، بمباردیه، امبرائر و بسیاری از ایرلاین‌های بین‌المللی هوانوردی برگزار شد به نوعی آغازی در بازگشت قدرتمند ایران به عرصه رقابت‌های بین‌المللی بود.

هرچند بسیاری از مذاکرات صورت گرفته در اجلاس کاپای سال قبل به بحث‌های مقدماتی اختصاص یافت و آینده هر یک از این توافقات به مذاکرات آینده منوط شد، اما شرایطی که در طول این ماه‌ها به وجود آمده باعث شده است یکبار دیگر سران بسیاری از این شرکت‌ها قصد سفر به ایران کنند.

براساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری از صبح فردا و در فرودگاه امام خمینی (ره) سرمایه‌گذارانی از ۱۵۰ شرکت و ۲۰ کشور جهان رسما اجلاسی جدید را در تهران کلید خواهند زد و به مدت دو روز مذاکرات مختلف در حوزه‌هایی همچون اجاره و خرید هواپیما، توسعه فرودگاه‌ها، رفع موانع بانکی در صنعت هوانوردی و توسعه شبکه پروازی بین‌المللی و داخلی را پیگیری می‌کنند.

از کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، کانادا، برزیل و چین به عنوان بخشی از کشورهای حاضر در این اجلاس نام برده می‌شود.

مرکز هوانوردی آسیا – پاسیفیک موسوم به کاپا موسسه‌ای است که از سال ۱۹۹۰ کار خود را در استرالیا آغاز کرد، اما پس از مدتی با افزایش حوزه پیگیری‌های خود به نهادی جهانی تبدیل شد.

در حال حاضر کاپا به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراجع ارائه‌ی آمار و اطلاعات هوانوردی در سطح جهان به حساب می‌آید و بسیاری از پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در سطح این بازار از سوی این نهاد مدیریت می‌شود.

در اجلاس گذشته کاپا در تهران وزیر راه و شهرسازی از راه‌اندازی منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داده بود و حالا در جریان جلسه جدید کاپا شرکت‌کنندگان در همین فرودگاه جلسه خود را ترتیب داده‌اند.

اجلاس جدید کاپا در تهران با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از صبح فردا آغاز به کار خواهد کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید