تامین ۵۰ درصد آب شرب شهروندان زنجانی از طریق تصفیه خانه آب زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 371280
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1395 - 22:00
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: ۵۰ درصد آب شرب شهروندان زنجانی از طریق تصفیه خانه آب زنجان تامین می شود .

اتاق خبر: علیرضا جزء قاسمی در بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از تاسیسات و تصفیه خانه آب زنجان  به بهره برداری از تصفیه خانه آب زنجان اشاره کرد و گفت : تصفیه خانه ی آب شهر زنجان در دو فاز طراحی شده که ظرفیت هر فاز ۶۳۵ لیتر در ثانیه می باشد که مدول اول در سال ۸۷به بهره برداری رسید .

وی ادامه داد:  مدول دوم تصفیه خانه آب زنجان با ظرفیت یک هزار و ۲۷۰ لیتر در ثانیه در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان در ادامه تصریح کرد : منبع تامین آب تصفیه خانه ، سد تهم زنجان است که ۴ کیلومتر فاصله دارد و با ۱۲ هزار و ۳۰۰ متر لوله گذاری آب به تصفیه خانه میرسد  .

جزء قاسمی گفت : روش کار این تصفیه خانه به صورت فیزیکی با لخته سازی به وسیله کلروفریک پلی الکترولیت و آب  می باشد .

وی تصریح کرد: تهیه ، تامین و توزیع آب شرب شهر زنجان به میزان ۶۴ میلیون متر مکعب از اهداف احداث این تصفیه خانه است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان  در ادامه گفت : تصفیه خانه آب زنجان دارای ۹ دستگاه مخازن آب احداث شده به ظرفیت ۱۱۱ هزار و ۱۰۰ متر مکعب و  ۳ دستگاه مخازن آب باقی مانده به ظرفیت ۳۱ هزار متر مکعب از مخازن این تصفیه خانه است .

جزء قاسمی افزود:  خطوط انتقال آب و جمع آوری چاه ها احداث شده به طول بیش از ۶۳ کیلومتر ، خطوط انتقال و رینگ شهری باقیمانده به طول ۱۵۶ کیلومتر از خطوط انتقال آب تصفیه خانه زنجان است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت:  ۵۰ درصد آب شرب شهروندان زنجانی از طریق تصفیه خانه آب زنجان تامین می شود .

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید