میزان تولید ماهی در زنجان افزایش یافته است | اتاق خبر
کد خبر: 371889
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 16:33
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان:
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: افزایش تولید درواحد حجم در ابتدای فعالیت شیلات در استان زنجان از هفت کیلوگرم به ازای هر متر مکعب درسال ۷۵ به ۳۴ کیلوگرم در سال ۹۴رسیده است.

اتاق خبر: محمود صیاد بورانی افزود: علاوه بر به کار گیری تمهیدات مختلف به منظور ارتقای بهره وری آب به واسطه استفاده از تجهیزات مدرن آبزی پروری در حوزه شیلات استان زنجان، ارتقای بهره وری فضا نیز در این حوزه در استان به صورت جدی دنبال شده و موفقیت های بسیار خوبی حاصل شده است.

وی با اشاره به کاهش مصرف آب تازه ورودی در مزارع آبزی پروری استان زنجان از ۱۰ لیتر به یک لیتر در ثاینه به ازای هر تن تولید ماهی قزل آلا تصریح کرد: به واسطه استفاده از تجهیزات مدرن و ماهیان اصلاح نژاد شده و همچنین به کار گیری خوراک استاندارد در مزارع آبزی پروری استان افزایش تولید در واحد حجم محقق شده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: افزایش تولید در واحد حجم» و «کاهش طول دوره پرورش» از اقدامات مهم انجام گرفته در راستای ارتقای بهره وری در حوزه آبزی پروری استان زنجان

بورانی  عنوان کرد: افزایش تولید در واحد حجم در ابتدای فعالیت شیلات در استان زنجان از هفت کیلوگرم به ازای هر متر مکعب در سال ۷۵ به ۳۴ کیلو گرم در سال ۹۴ رسیده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان«کاهش طول دوره پرورش» را از دیگر اقدامات مهم انجام گرفته در راستای ارتقای بهره وری در حوزه آبزی پروری استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: این موضوع برای آن دسته از کشاورزانی که دارای منابع آبی کشاورزی بوده و از چاه استفاده می کنند بسیار می تواند سودآور باشد.

بورانی بیان کرد: بهره برداران استان زنجان می توانند در فصل کشاورزی یعنی در فصل بهار و تابستان با رهاسازی ماهی قزل آلای ۵ گرمی در فروردین ماه تا پایان فصل برداشت محصول خود در شهریور ماه ماهی با متوسط وزن ۶۰۰ گرم برداشت کنند.

وی تولید ماهی قزل آلای ۶۰۰ گرمی در استان زنجان را نیز نتیجه استفاده از ماهیان اصلاح نژاد شده دانست و گفت: وزن ماهی قزل آلای بومی که قبلا در استان پرورش داده میشد در ۶ ماه از ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم فراتر نمی رفت و از آنجایی که وزن آن در این محدوده باقی می ماند اغلب بهره برداران برای افزایش وزن ماهی تا اواخر پاییز از منابع آبی خود استفاده می کردند. لذا با استفاده از ماهیان اصلاح نژاد شده در مدت زمان کم تر و با مصرف آب کم تر ماهی با وزن بالاتر تولید می شود.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید