۵۰تن ذرت در هر هکتار از اراضی شهرستان ورامین برداشت می شود | اتاق خبر
کد خبر: 372243
تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 - 13:01
مدیر جهاد کشاورزی ورامین گفت: بیش از پنج هزار هکتار از اراضی قابل‌کشت شهرستان ورامین به کشت ذرت اختصاص پیداکرده و در هر هکتار بیش از ۵۰ تن محصول برداشت می‌شود.

اتاق خبر: محمدحسین تاجیک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با اشاره به سطح زیر کشت ذرت در این شهرستان اظهار داشت: بیش از پنج هزار هکتار از اراضی قابل‌کشت شهرستان ورامین به کشت ذرت اختصاص پیداکرده که آمار قابل توجهی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با تأکید بر این نکته که ورامین مستعد کشت ذرت محسوب می‌شود، افزود: شهرستان ورامین یکی از مراکز تولید و کشت ذرت در استان تهران به‌حساب می‌آید و توانمندی قابل‌توجهی در کشت این محصول دارد.

تاجیک با اشاره به این نکته که برداشت ذرت از اراضی شهرستان ورامین آغازشده است، ادامه داد:برداشت ذرت از اراضی زیر کشت رفته این محصول آغازشده و پیش‌بینی می‌شود، محصول قابل قبولی توسط کشاورزان روانه بازار شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با اشاره به میانگین برداشت ذرت از مزارع کشاورزی شهرستان یادآور شد: بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده، بیش از ۵۰ تن ذرت در هر هکتار از اراضی شهرستان ورامین برداشت می‌شود که آمار قابل توجهی به حساب می آید.

وی با تأکید بر این نکته که استفاده از ظرفیت‌های کشاورزی ورامین یکی از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان است، گفت: شهرستان ورامین در بخش کشاورزی توانمند است و به همین خاطر تلاش داریم تا با توجه به منابع و امکانات موجود، استفاده مطلوبی از ظرفیت‌های این بخش ببریم.

مدیر جهاد کشاورزی ورامین با اشاره به محدودیت منابع آبی در شهرستان ورامین یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع آبی در بخش کشاورزی و ظرفیت‌های بالای شهرستان ورامین، باید بهترین استفاده را از منابع موجود در این حوزه برد.

گفتنی است شهرستان ورامین در تولید محصولات مختلف کشاورزی نظیر ذرت، کلزا، گندم، جو، زعفران، پسته و غیره توانمند بوده و حرف‌های زیادی برای گفتن در استان تهران و کشور دارد.

بدون تردید در سایه حمایت‌های جهاد کشاورزی و همت و تلاش هر چه بیشتر کشاورزان، در کنار استفاده از تجهیزات به‌روز و بهره‌گیری از شیوه‌های مدرن آبیاری، می‌توان آینده هر چه‌بهتری را برای بخش کشاورزی ورامین متصور بود.

طی سال های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی موضوع اقتصاد مقاومتی تأکید فراوان فرمودند و در این میان، بخش کشاورزی می تواند نقش بی نظیری را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

توجه به کشاورزان و مشکلات حوزه کشاورزی و توسعه کشاورزی بر اساس شرایط اقلیمی و جغرافیایی می تواند علاوه بر تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی ورامین و استان تهران، به اشتغالزایی در منطقه نیز کمک شایانی کند، موضوعی که با برنامه ریزی و همت مضاعف مسئولان و برنامه ریزان قابل حصول خواهد بود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید