از شروع طرح‌های جدید خبری نیست | اتاق خبر
کد خبر: 374012
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 16:00
معاون وزیر نیرو در امور برنامه ریزی و اقتصادی معتقد است با توجه به انبوه پروژه های آبی و تامین منابع این طرح ها تا زمانی که طرح های گذشته به طور کامل اجرایی نشود در حوزه انتقال آب طرح جدیدی کلید نخواهد خورد.

اتاق خبر: علیرضا دائمی، در خصوص طرح‌های انتقال آب بیان کرد: اینگونه طرح‌ها عمدتا برای مصارف شرب اجرایی می‌شود که در حال حاضر برخی از این طرح‌ها به دلیل نبود منابع مالی از سرعت کافی برخوردار نیستند و با مشکلات خاصی روبه‌رو شدند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان این‌که وزارت نیرو طرح جدیدی را در این زمینه آغاز نکرده است، تصریح کرد: بیشترین تلاش ما این است که طرح‌های موجود را به اتمام برسانیم به همین دلیل قصد ایجاد هیچ طرح جدیدی را نداریم.

دائمی با اشاره به طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی و سمنان، ادامه داد: این طرح همچنان منتظر اخذ مجوز از سازمان محیط زیست است و تا زمانی که مجوز لازم برای اجرای این کار را نداشته باشد، اجرایی نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون وزارت نیرو برای تسریع اخذ مجوز فعالیتی نکرده است، اظهار کرد: براساس مقررات قانون یک طرح برای اخذ مجوز باید مراحل خود را طی کند و این بدین معنی نیست که وزارت نیرو هیچ اقدامی انجام نداده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید