۱۵ هزار هکتار از مزارع مازندران به زیر کشت کلزا می رود | اتاق خبر
کد خبر: 374019
تاریخ انتشار: 13 مهر 1395 - 00:55
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۹ هزار هکتار از اراضی خشکه‌زاری و شش هزار هکتار اراضی شالیزاری برای کشت کلزا در نظر گرفته شد.

اتاق خبر: حسین عنایتی در جلسه ستاد کشت کلزا اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیری که در استان شاهد بودیم تاکنون شش هزار و ۹۸۲ هکتار معادل ۴۶ درصد بر اساس برنامه ابلاغی قرارداد کشت کلزا در استان منعقد شد.

عنایتی با بیان اینکه بیشترین قرارداد سطح زیرکشت کلزا در شهرستان‌ها ۸۳ درصد و کمترین سه درصد است، افزود: تاکنون ۵۱۷ هکتار از مزارع استان به کشت کلزا اختصاص یافته است که چهار هکتار آن سبز شده است و شش هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع کلزا استان تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار گرفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۹ هزار هکتار از اراضی خشکه‌زاری وشش هزار هکتار اراضی شالیزاری برای کشت کلزا در نظر گرفته شد، گفت: ۳۱ تن انواع ارقام بذر کلزا بین کشاورزان توزیع شده است و کشاورزان نگران توزیع بذر نباشد.

عنایتی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد بذر کلزا طبق برنامه تخصیصی وارد استان شد، اضافه کرد: ۸۲۰ لیتر علف‌کش وارد استان شد که در انبار شرکت خدمات حمایتی موجود است و در اختیار شهرستان‌ها قرار می‌گیرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید