۴۰۰ هزار کنتور هوشمند برق نصب می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 374291
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 09:29
مدیرعامل توانیر از عقد قرارداد برای خرید تضمینی یک هزار مگاوات انرژی خورشیدی و پاک خبر داد.

اتقا خبر: منطقه خراسان شمالی، آرش کردی در جمع خبرنگاران در بجنورد با اشاره به اینکه بر اساس تعهدی که در پاریس داشته‌ایم باید چهار درصد از میزان آلایندگی‌ها را کاهش دهیم، گفت: این امر به معنای آن است که برای کاهش آلایندگی ها به سوی تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک پیش رویم.

وی افزود: علاوه بر این مطالعات تولید سه هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر و پاک نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه‌گذارانی نیز برای ایجاد این نیروگاه‌ها در بخش های مختلف کشور مراجعه کرده اند، ادامه داد: با این روند پیش بینی می شود که میزان آلایندگی بیش از چهار درصد کاهش یابد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن تسهیلات و بسته های اعتباری خوبی نیز برای راه اندازی این نیروگاه ها از سوی سانا و وزارت نیرو در نظر گرفته شده است.

کردی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت برق دارای شاخصه های متعددی است که می توان آن را به‌عنوان شاخصه های جهانی مقایسه کرد، توضیح داد: ایران در خاورمیانه از لحاظ ظرفیت نیروگاه در رده اول قرار دارد و در جهان از لحاظ میزان تولید در رتبه ۱۴ و از نظر مصرف در جایگاه ۱۸ قرار دارد.

وی در ادامه درباره هوشمند سازی کنتورهای برق اظهار کرد: تاکنون حدود ۵۰ هزار کنتور هوشمند برای بخش‌هایی همچون چاه های کشاورزی نصب شده است و در برنامه اقتصاد مقاومتی در حوزه برق باید این تعداد به ۴۰۰ هزار کنتور هوشمند برق برسد.

وی تصریح کرد: کشور در سال جاری اوج ۵۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات برق را پشت سر گذرانده این درحالیست که خراسان شمالی استانی بوده که در این خصوص رشد منفی داشته است.

مدیر عامل شرکت توانیر درباره خراسان شمالی نیز بیان کرد: پروژه های اقتصاد مقاومتی در سطح برق شاخص های حیاتی را تحت پوشش قرار داده است که اگر به بهره برداری برسد از وضعیت مطلوبی برخوردار خواهیم شد.

وی تاکید کرد: ۸۰ درصد پروژه های اقتصاد مقاومتی در حوزه برق این استان به بهره برداری رسیده است و تا پایان سال جاری این رقم به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

وی از نصب ۱۵۰۰ مگاوات انرژی در نیروگاه سیکل ترکیبی برق شیروان خبر داد.

کردی با اشاره به اینکه در حال حاضر تلفات در این استان تک رقمی و حدود ۹.۵ درصد است، گفت: در تلاش هستیم تا این رقم را به هشت درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه سهم خراسان شمالی از نصب کنتورهای هوشمند در بخش هایی همچون چاه های کشاورزی و صنعتی سه هزار کنتور بوده است، افزود: تاکنون دو هزار و ۵۰۰ کنتور نصب شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید