مرگ ماهیان سد یامچی در کیفیت آب شرب اردبیل تاثیری نداشت | اتاق خبر
کد خبر: 375456
تاریخ انتشار: 19 مهر 1395 - 23:29
مدیر کل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: آب مورد استفاده شهروندان اردبیلی سالم و بهداشتی بوده و کیفیت آن 24 ساعته کنترل می‌شود.

اتاق خبر: مسعود امامی یگانه امروز در بازدید مدیران و مسئولان اداره‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان اردبیل از سد یامچی و تصفیه‌خانه آن با اشاره به این‌که کیفیت آب شرب اردبیل به صورت شبانه روزی کنترل می شود، افزود: کیفیت آب شرب با استفاده از سیستم های خودکار و پیشرفته 24ساعته کنترل می شود و این مجموعه یکی از تصفیه خانه های پیشرفته در کشور است.

وی چرخه طولانی تصفیه و تامین آب شرب برای شهروندان را یادآور شد و گفت: هزینه بالای تامین آن برای دولت تحمیل می شود بطوریکه تنها 15 در صد از هزینه آب شرب از مردم دریافت می شود و ضروری است با فرهنگ سازی و آموزش از هدررفت آب سالم جلوگیری کرد.

امامی با اشاره به مرگ ماهیان در سد یامچی در ماه های گذشته از هماهنگی و اقدام به موقع دستگاههای متولی درجمع آوری لاشه های ماهی هرز کاراس در مخزن سد یامچی تقدیر کرد و گفت: با آزمایش‌های دقیق انجام گرفته مشخص شد که این موضوع هیچ‌گونه تاثیری در کیفیت آب مصرفی ندارد.

وی یادآور شد:  تلف شدن این ماهیان هرز به دلیل قدرت تکثیر بالا و تراکم بیش از حد در مخزن بوده و برای ایجاد تعادل در جمعیت آن، شرکت آب منطقه ای با هماهنگی محیط زیست و دامپزشکی نسبت به صید آن اقدام می‌کند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید